Sobota 22. ledna 2022
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Dodávka u Kroměříže vletěla do stromu: Spolujezdec nepřežil

Autor: ČTK ljš - 
29. srpna 2016
14:15

Kdyby seděl vepředu, zřejmě by žil. Třiatřicetiletý spolujezdec nepřežil v pondělí ráno havárii dodávky u osady Skavsko poblíž města Morkovice-Slížany na Kroměřížsku. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a narazilo do stromu.

„Řidič vozidla a spolujezdec z předního sedadla se z havarovaného vozidla dostali bez nutnosti vyproštění a skončili v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Druhý spolujezdec, který seděl na zadním sedadle, utrpěl při nehodě smrtelná zranění a zůstal ve vraku vozidla. Hasiči ho následně vyprostili, a to bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Podle kroměřížské policejní mluvčí Simony Kyšnerové jednačtyřicetiletý řidič i jednadvacetiletý mladík, který seděl na předním sedadle vedle šoféra, byli při nehodě zraněni lehce. Vozidlo Renault Master vyjelo mimo silnici ze zatím neznámých důvodů. „Alkohol u řidiče jsme vyloučili dechovou zkouškou,“ uvedla Kyšnerová a dodala, že policie nehodu nadále vyšetřuje.

Po dobu zásahu a následného vyšetřování byla komunikace v místě nehody uzavřena. Ve Zlínském kraji jde podle dostupných informací o šestou smrtelnou dopravní nehodu, která se stala o letních prázdninách.

V červenci nepřežil motocyklista střet s osobním vozem u Poličné na Vsetínsku, šestašedesátiletá řidička zahynula při srážce dvou osobních aut ve Fryštáku na Zlínsku a řidič osobního vozidla nepřežil střet s vlakem v Chropyni na Kroměřížsku. Začátkem srpna si vyžádala život i kolize dvou osobních aut u Jablůnky na Vsetínsku a před týdnem zemřel sedmapadesátiletý řidič kamionu po nárazu do stromu a následném požáru v buchlovských horách.

rockyshowman ( 29. srpna 2016 16:12 )

Přijeďte se podívat do malé obce Jistebník u Ostravy. Skoro každý den se tady koná Pizza Rally. Tito řidiči připomínají kaskadéry ze seriálu Cobra 11. Rozbíjejí auta, majetek obyvatel sousedících s touto silnicí. Bylo již mnoho nehod způsobených jejich riskantní jízdou. Na omezené rychlosti 50km/hod radostně a bezohledně předjíždějí jen, aby jim nevychladlo to co rozvážejí! Byla jsem tam na návštěvě u sestry a podobný zážitek se mi vryl do paměti. Na to tak lehce nezapomenu !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání