Brutální vražda pražské šperkařky: Blonďaté bestii soud potvrdil 17,5 roku

Autor: ljš, ČTK - 
24. 8. 2016
16:07

Za dva roky starou brutální vraždu šperkařky v Praze si Martina Moláčková odpyká 17,5 roku ve vězení. Rozhodl o tom pražský vrchní soud, který zamítl její odvolání a potvrdil původní rozsudek prvoinstančního soudu. Žena vinu odmítá. Podle rozsudku ale nikdo jiný vraždit nemohl. Proti rozhodnutí lze podat pouze mimořádný opravný prostředek, a to dovolání k Nejvyššímu soudu.

Vražda se odehrála v červenci 2014. Podle obžaloby žena zlatnici při návštěvě udeřila do hlavy, pak jí vložila do úst dva roubíky, přes hlavu přetáhla igelitovou tašku a kolem krku omotala pánskou kravatu. Poté ještě šperkařku pořezala na zápěstích. Soudní znalci uvedli, že žena umírala dlouhé minuty.

Obhájce Tomáš Výborčík se u odvolacího soudu pokoušel původní rozsudek zvrátit. Podle něj neexistují důkazy, které by ukazovaly na jeho klientku a v rozsudku jsou rozpory. „Rozhodujeme tady na základě nepřímých důkazů, které nevedou k obžalované,“ řekl Výborčík.

Podle právníka se například neprokázala přítomnost obžalované v bytě v době vraždy. Snažil se soud přesvědčit, že místo opustila ještě předtím, než se čin stal. Argumentoval také tím, že se na místě našla stopa, která však nepatřila obžalované.

Soud jeho argumenty považoval za nepodstatné. „Soud prvního stupně měl dostatek důkazů, že pachatelem nemohl být nikdo jiný než obžalovaná,“ řekl předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička. Za důležitý důkaz soud označil řetízek, který si Moláčková údajně u své známé chtěla nechat prodloužit. Byl totiž nalezen přetržený a zapadlý za sedačkou. Podle Lněničky to naznačuje, že se tam dostal během zápasu.

Moláčková jen šest dní před vraždou porodila dítě. V minulosti uvedla, že šperkařku v osudný den navštívila. Tvrdila však, že jí chtěla jen ukázat fotografie novorozence a dohodnout se na prodloužení řetízku. „Chci jen říct, že jsem to neudělala,“ řekla Moláčková soudu. Vražda měla podle soudu majetkový motiv. Z bytu zmizel mobilní telefon, klíče zemřelé a šperky za asi 27.000 korun.

Policie ženu zatkla čtyři měsíce po spáchání činu. Soud ji z vazby propustil loni na podzim, strávila v ní rok.

Doporučujeme
rentierskej ( 25. srpna 2016 12:01 )

sice píší 27.000 kč, ale souhlas: za ty prachy nic extra ve špercích pořídit nelze. stejně tak to není žádná blondýna, ale nějaká odbarvená, smradlavá ludra.

..krakonos500 ( 24. srpna 2016 20:22 )

ŠPERKY ZA 17.000Kč? To je snad bižuterie

tomik007 ( 24. srpna 2016 17:21 )

 Spise peroxidova bestie

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud