Češce se v Tatrách zastavilo srdce, oživit se ji snažila krajanka

Autor: shp - 
17. 8. 2016
07:36

Výlet do Vysokých Tater na Slovensku se pro českou turistku (75) stal málem osudným. Ženě se zastavilo srdce. Naštěstí byla v její skupině lékařka, která okamžitě začala s oživováním.

Česká lékařka pokračovala s resuscitací až do příchodu horské služby. Záchranáři poté starost se zástavou srdce ženy převzali a následně ji pomocí defibrilátoru úspěšně oživili.

Následně přivolali vrtulník, který Češku přepravil do nemocnice, informovala horská záchranná služba na svých stránkách. Žena byla přepravena do popradské nemocnice a její stav je stabilizovaný.

Nebýt ale lékařky, která šla v Tatrách s ní, nemusela být již Češka mezi živými. Ve stejný den vzlétl vrtulník v Tatrách i k devítileté dívce z České republiky, která uklouzla a při pádu si poranila hlavu.

Lékař na místě dívenku ošetřil. Helikoptéra ji poté dopravila do nemocnice v Martině. Horská služba má podle svých stránek v posledních dnech plné ruce práce. Do terénu vyráží nejenom kvůli úrazům, ale i vyčerpání turistů, kteří přecenili své síly.

vseznaleksenior ( 17. srpna 2016 11:46 )

Profesor psychiatrie Vondracek neco podobneho napsal... Ake trochu eufemicky

defakto ( 17. srpna 2016 08:14 )

... Tatry nejsou pro malé děti ani pro babky a dědky !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud