Pondělí 21. září 2020
Svátek slaví Matouš, zítra Darina
Polojasno 22°C

Anarchisté u soudu: Měli plánovat útok na vlak, hrozí jim výjimečný trest

Autor: ČTK - 
2. srpna 2016
11:00

Pražský městský soud v úterý začal projednávat kauzu levicových extremistů, kteří podle obžaloby plánovali teroristický útok na vlak. Jako první začala vypovídat Radka Pavlovská, která se účastnila schůzek skupiny, ale její plány neoznámila policii. Před soudem uvedla, že si nevybavuje, že by se ostatní o podobném útoku bavili.

Obžaloba Pavlovskou viní z toho, že se minimálně od září 2014 opakovaně účastnila schůzek organizované skupiny, kam patřil Petr Sova, Martin Ignačák a Alexandra Ščambová. Tato trojice podle státního zástupce Vladimíra Pazourka chystala samotný útok na vlak.

„Tento připravovaný trestný čin žádným způsobem nepřekazila, a to ani jeho oznámením státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu, ačkoliv to mohla učinit bez značných nesnází,“ píše o Pavlovské obžaloba. Hrozí jí za to až tři roky vězení.

Pavlovská popisovala, jak se v červnu 2014 seznámila s policejními agenty, kteří v celé kauze hrají důležitou roli. Obžalovaní totiž tvrdí, že je celý příběh policejní provokací. „Nevybavuji si, že by se o tom někdy bavili,“ řekla Pavlovská na adresu ostatních obžalovaných. Pokud by se podle ní informace o útoku na vlak v jejím bytě probíraly, tak je možné, že šlo o záměrné klamavé informace směrem k agentům.

Obžalobu označila za nepravdivou nebo špatně vyloženou. Odmítla také, že by byla členkou nebo sympatizantkou radikální Sítě revolučních buněk. „Uráží mě, že mě takhle někdo označil,“ prohlásila Pavlovská. Po spontánní části výpovědi odmítla odpovídat na dotazy soudu, žalobce či advokátů.

flesch2z ( 2. srpna 2016 15:03 )

Zavřít na 20 let.

pavel981 ( 2. srpna 2016 12:19 )

Všechnu tuhle "Kom - Soc spodinu" pozavírat, a už konečně se s nimi vypořádat po "jejích příkladu". Levicová špína je plísní, zhoubou a vyžírkou tohoto státu. Zavést trest nejvyšší a obnovit Brannou povinnost s aktivními zálohami do 60 let. Po tu dobu Armádní soud a bez pardonů. Hned by šmejjdi levicový sekali dobrotu... Řád a pořádek.

nezadat1 ( 2. srpna 2016 12:00 )

Anarchisty,sluníčkáře humanisty neziskovky a jinou pakáž co zde působí chaos nakopat do řiti a udělat jim splečný stát na Antarktidě a cigány a jinou slotu jako islamisty jim dát sebou.

tgbg ( 2. srpna 2016 11:19 )

 Ne anarcisti, ale ku r evští komunisti !!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud