Vražedkyně z Anděla pracovala v nemocnici na Bulovce! Policie ji už obvinila z vraždy

22. 7. 2016
21:21

Policie v pátek odpoledne obvinila třiatřicetiletou ženu z vraždy v nákupním centru na pražském Smíchově, kterou spáchala ve čtvrtek poté, co opustila bohnickou léčebnu. Na webu to oznámila mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Postup psychiatrické nemocnice nechá prověřit ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, který do zařízení pošle kontrolní tým.

Obviněná žena ve čtvrtek odpoledne pobodala jinou ženu v obchodním centru, nůž si opatřila přímo v prodejně. Napadená žena zraněním na místě podlehla. Policisté se zabývají duševním stavem i okolnostmi jejího propuštění z psychiatrického zařízení. Navrhli státním zástupcům, aby skončila ve vazbě.

"Obviněná pracovala od dubna 2014 do září 2015 jako sestra a poté jako sanitářka v Nemocnici Na Bulovce v Praze," řekl ČTK mluvčí nemocnice Martin Šalek. Během pracovního poměru neměla žádné kázeňské ani pracovní prohřešky, dodal.

Ředitel bohnické nemocnice Martin Hollý uvedl, že pacientka byla propuštěna ve stabilizovaném stavu a s nastaveným užíváním léků. Stejně jako v jiných podobných případech dostala kontakt na lékaře, který by převzal péči. Hollý nad případem vyjádřil lítost. Upozornil také, že nikdy nelze garantovat nulovou pravděpodobnost agresivity i u zdravých lidí. Postup zařízení prověří kontrolní tým, do kterého ministr jmenoval svého náměstka Petra Landu, ředitelku odboru zdravotních služeb Martinu Novotnou a ředitele Národního ústavu duševního zdraví Cyrila Höschla.

Podle všeho byla žena v léčebně opakovaně a měla konflikty s ostatními pacienty. Naposledy tam byla kvůli napadení, které se stalo v kavárně na pražském Újezdu na začátku července. Podle informací Blesk.cz se tam snažila na záchodě uškrtit jinou zákaznici. Policie tento případ potvrdila, jejím postupem se rovněž zabývá kontrola.

Za vraždu ženě hrozí podle nejmírnějšího paragrafu 10 až 18 let vězení. Pokud pachatel někoho úmyslně usmrtí s rozmyslem nebo po předchozím uvážení, může být potrestán v rozmezí od 12 do 20 let vězení. V případě surových či trýznivých vražd hrozí pachatelům i výjimečný trest nad touto hranicí.

Případy, kdy útočí pacienti propuštění z psychiatrických klinik, se v Česku stávají. Z posledních let je známý například případ Barbory Orlové, která zavraždila studenta ve škole ve Žďáru nad Sázavou. Další známý případ se týká vraždy knihovnice z Plzeňska, kterou rovněž zabil psychicky nemocný muž. Jiný muž zase trpěl schizofrenií a zabil na zlínském sídlišti jiného muže. Všechny případy mají společné to, že nemocní lidé zabíjeli pomocí nože. Jejich stíhání museli policisté zastavit, soudy je poslaly k léčení do detenčních zařízení. Podle odborníků žije v ČR na 800 těžkých psychotiků, kteří představují trvalé riziko pro okolí.

VŠE O VRAŽDĚ V TESKU ČTĚTE ZDE

54321 ( 27. července 2016 03:17 )

Skoro přesně se dá odhadnout co bude (jsou dvě varianty) první je budou ji soudit a bude uznaná nesvépravnou v době činu ! a skončí na par let v denteci ! poté ji zase jako vylečenou putí a jako bonus dostané nové jemnéno !!!

pokud bude platit první varianta bude zcela jasné pychybení "lékařu" z psychitatrie !

druhá varianta , budou ji soudit a bude schledaná svéprávnou , dostane max 15 let plus ochrané lečení při pobytu v věznení ! jelikož to je její první trestný čin muže žadat prospustít na pulku trestu ! případně i dříve ze zdravotních dovodu ! počítam že si odsedí maximálně tak 6 až 7 let a pak hurá zase vraždit !

pokud bude platit druhá varinanta budou "doktoří" z psychiatrie z obliga a
vysmátí !!!

jak někteří pišou v dyskuzích že dostane 20 let chacht nenechte se vysmát nedostane ani omylem ! šabatová nebo jiný ochráce psychopatu ji nechá zaptit špičkového pravníka a tak špičkové posudky !

maledivy2016 ( 23. července 2016 19:35 )

A ODS

cestmir ( 23. července 2016 13:51 )

 Jasná volička TOP 09

jetela ( 23. července 2016 10:56 )

Jak muze reditel rict,ze byla ve stabilizovanym stavu, kdyz nekolik hodin po propusteni vrazdila. Pan reditel si asi mysli, ze jsme vsichni demetni a ze mu to uverime.

aranka.erbova ( 23. července 2016 09:34 )

 Jak je mozne ze takove hnusne monstrum vubec zamestnali....tohle je mozne jen v cr

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud