Zdrogovaný motorkář ujížděl policii rychlostí 200 km/h! Při pronásledování došlo i na střelbu

Autor: dce - 
25. 5. 2016
16:00

Dopravní policisté, kteří číhali na silnici na Kladensku, se nestačili divit, když kolem nich projel motorkář rychlostí 201 km/h. Při pronásledování motorkář ujížděl jako o život, nakonec ale skončil v příkopu. Snažil se ještě utéct v lese, ale po varovném výstřelu se radši vzdal.

Policisté hlídkovali u silnice mezi Hvězdicemi a Mšecí v pátek dopoledne, když se kolem nich doslova prořítil motocyklista rychlostí 201 km/h. „Po změření této rychlosti se vydalo policejní vozidlo VW Passat za ujíždějícím motocyklem, jehož řidič od prvopočátku nerespektoval  znamení k zastavení vozidla dávané zvukovou a světelnou signalizací,“ uvedla policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Asi po 10 kilometrech pronásledování i přes místní obce se policistům podařilo motorkáře předjet. „Motocyklista i v této situaci nerespektoval výzvy a snažil se služební vozidlo objet zprava, což se mu nepodařilo a narazil do pravé zadní části služebního vozu. Následkem nárazu  spadl do příkopu a ihned se dal na útěk do lesního porostu,“ informovala mluvčí.

Video Zdrogovaný motorkář ujížděl policii rychlostí 200 km/h! Při pronásledování došlo i na střelbu. - Policie ČR

Následovalo stíhání utíkajícího hříšníka po lese. Muž se nezastavil ani po několika výzvách. „Policista následně použil donucovací prostředek, varovný výstřel. Po varovném výstřelu se podezřelý muž zastavil a byl policistou zajištěn,“ doplnila mluvčí.

Policejním šetřením bylo zjištěno, že podezřelým ujíždějícím motocyklistou je pětačtyřicetiletý muž ze Slánska, který se již v minulosti několikrát tohoto závažného dopravního přestupku dopustil,“ prohlásila Šteinerová. Muž dokonce nevlastnil ani řidičský průkaz na motorku, a navíc byl pod vlivem amfetaminu!

„Zasahující policista si při zákroku způsobil poranění v oblasti krční páteře a dolní končetiny a nyní je v pracovní neschopnosti,“ uzavřela Šteinerová.

bizon_pepa ( 25. května 2016 17:02 )

Kladno cowboys. Komedianti.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud