Vjel na přejezd a srazil se s vlakem: Řidič kamionu dostal jen podmínku

Autor: ČTK ljš - 
24. května 2016
19:42

Řidič polského kamionu, který se loni v prosinci ve Frýdku-Místku srazil s osobním vlakem, dostal podmíněný trest. Navíc mu Okresní soud ve Frýdku-Místku udělil i zákaz činnosti. V Česku pět let nesmí řídit. Polák na přejezd vjel na červenou. Při nehodě nebyl nikdo z cestujících ve vlaku zraněn, řidiči hrozil až pětiletý trest.

"Rozsudek byl vynesen v první polovině května. Obžalovaný byl uznán vinným podle obžaloby. Soud mu udělil dvouletý podmíněný trest. Zkušební dobu stanovil na čtyři roky," řekl řekl mluvčí frýdecko-místeckého soudu Vítězslav Božoň. Dodal, že rozsudek ještě není pravomocný. Řidič sice trest přijal, státní zástupce si ale ponechal lhůtu na rozmyšlenou. Na verdikt upozornila Česká televize.

Nehoda se stala 11. prosince ráno, pětačtyřicetiletý řidič vjel na železniční přejezd nedaleko frýdecko-místeckého nádraží v době, kdy již blikala červená světla. Následně do nákladního prostoru kamionu, který byl prázdný, narazil vlak. Z osmi desítek lidí ve vlaku nebyl zraněn nikdo, řidič kamionu utrpěl lehké zranění.

Policie muže obvinila z obecného ohrožení. Řidič se k přehlédnutí červeného výstražného světla přiznal. Připustil svou chybu a slíbil, že se nebude případnému stíhání vyhýbat. I proto nebyl vzat do vazby a po propuštění se mohl vrátit do vlasti.

Video Vlak smetl návěs kamionu! Podívejte se na celý záznam z kamer - Kamerový systém Frýdek-Místek

Loni v červenci podobná situace skončila tragicky. Ve Studénce na Novojičínsku do kamionu, který na přejezdu uvěznily spadlé závory, narazil vlak Pendolino. Tři lidé nehodu nepřežili. Dvě desítky dalších utrpěly zranění. Polský řidič Slawomir Wojciech Sondaj si už vyslechl trest. Soud jej v únoru poslal do vězení na 8,5 roku. U soudu se hájil tím, že vjezd na koleje mu umožňovaly zvednuté závory. To, že už půl minuty blikala červená světla, nepovažoval za důvod zastavit. Podle svých slov světla na přejezdech nikdy nesledoval. Řídil se výhradně závorami.

dalnobojcik ( 24. května 2016 21:21 )

to si delate kozy???to uz ty soudy muzem zrovna zavrit.A soudce povesit.na co nam budou jak tak rozhodujou???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud