Sobota 23. října 2021
Svátek slaví Teodor, zítra Nina
Polojasno 11°C

Lovci lebek Evropské unie zasahovali v Plzni: V obchoďáku zadrželi Slováka

13. května 2016
10:50

Slovák (37) odsouzený za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví se před spravedlností ukrýval v Plzni. Zřejmě si myslel, že má vyhráno. Byl na něj však vydán evropský zatykač a po krku mu šli lovci lebek Evropské unie. Ve středu ho během bleskové akce v obchodním centru před zraky vyděšených zákazníků policisté zadrželi.

„Na základě přímé mezinárodní spolupráce s jednotkou FAST Slovenské republiky zadrželi kriminalisté z týmu cíleného pátrání Policejního prezidia ČR sedmatřicetiletého muže ze Slovenska. Zadržení proběhlo v jednom z obchodních center v Plzni,“ uvedla mluvčí policejního prezidia Markéta Janovská. Na muže byl v dubnu letošního roku vydán Evropský zatýkací rozkaz Okresním soudem v Prievidze. FAST je evropská síť sdružující cílené pátrače z 18 států Evropské unie.

Během jednoho týdne to je již třetí úspěch lovců lebek. V pondělí se jim podařilo zadržet pachatele hospodářské trestné činnosti v Moravskoslezském kraji. V ten samý okamžik na opačné straně republiky už nasazovali jiní pátrači želízka jeho spolupachateli. Dohromady způsobili téměř miliardovou škodu. „Oba muži (42 a 46 let) byli následně, na základě příkazu dodání do výkonu trestu odnětí svobody, předáni do věznic,“ dodala Janovská.

Video Bleskový zákrok lovců lebek proti hledanému Slovákovi v Plzni - Policie ČR

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání