Dětští milenci jsou týden na útěku: Petře, Mijo, vraťte se, prosí táta zmizelé dívky
Utekli, protože Petr (14) dostal kvůli špatným známkám domácí vězení. Zamilovaný chlapec je už se svou dívkou mimo domov týden. Zoufalý táta třináctileté Miji je ve čtvrtek v emotivním prohlášení prosil, aby se vrátili domů.
„Dnes je to přesně týden, co odešli z domova. Neřekli nám prostě ani slovo. Mia přišla ze školy, najedla se a odešla," vysvětlil otec Miji Jovo Kadijevic na tiskové konferenci, která se konala ve škole, již jeho dcera navštěvuje.
Podle něj se Mija s Petrem znali se asi šest měsíců a svůj vztah nijak netajili. "Přišli za náma a řekli, že se pravidelně stýkají. My jsme jim nikdy nezakázali, aby se vídali, ale Petr si zhoršil známky ve škole, takže dostal doma zaracha, takže se rozhodli pro útěk. To je ten hlavní důvod," vysvětlil. Dalším důvodem může být to, že se Petrova rodina odstěhovala kousek za Prahu a dvojice se tak nemohla vídat tak často.
Ani jedné z rodin se nedaří s dětmi spojit. "Zkoušeli jsme volat, psát přes Facebook, ale nic. Oba jsou slušní, Petr hraje fotbal, Mia tancuje, nechápeme, proč to udělali. Mia se nám dokonce svěřovala, měla s náma krásný vztah," řekl.
Děti snad naštěstí netrpí nouzí. "Petr vzal rodičům dokonce několik tisíc, takže peníze mají, a proto víme, že jsou určitě v bezpečí. Petře a Mio, prosím ozvěte se a vraťte se. Nemáme o vás týden žádné zprávy. Vše se dá řešit v pohodě,“ vzkázal jim.