Vrah, který svědčil proti Nečesanému: Výpověď si nepamatuje, byl nadopovaný prášky, tvrdí jeho babička

Autor: dce - 
30. března 2016
14:25

Není to ještě ani týden, co u soudu s Lukášem Nečesaným zaznělo šokující svědectví z úst Lukášova spoluvězně Jiřího Fundy, který sedí za vraždu mladé Elišky v Praze. Právě Fundovi se měl Lukáš svěřit, že kadeřnici skutečně napadl on... Jenže Funda byl už dlouho na těžkých antidepresivech, a to i v době výslechu. Jeho výpověď je tedy podle advokátů mladého Nečesaného zcela bezcenná.

„Přiznal se mi, že bral pervitin a kouřil trávu. Vyprávěl mi, že byl v kadeřnictví, kadeřnici říkal baba, že ho něčím nasrala a že ji praštil! Pak říkal, že ho z toho táta vyseká,“ šokoval u soudu v pátek Jiří Funda, bývalý spoluvězeň Lukáše Nečesaného.

Ten se do vězení dostal za brutální vraždu mladé Elišky v Praze. Podřezal ji kvůli 15 000 Kč. Pár měsíců pak v Praze na Pankráci seděl právě s Nečesaným, který se mu jeden večer se svým činem údajně svěřil. Aspoň takhle to Funda popsal do dopisu pro vyšetřovatele Juštu.

Jenže to vypadá, že je všechno jinak. Celou věc pak pro média okomentovala i Fundova babička. Dopis podle ní poslal v afektu. „Je to afekt, ale on si to za několik dnů rozmyslí a pak to změní. Udělal to i v tomto případě. Po tom prvním dopise napsal za deset dnů nový…“ řekla paní Magdalena Miklošová Blesku. V tomto dopise Funda vše dementoval, to už ale nikoho nezajímalo. Policisté mu údajně vyhrožovali, že ho obviní z křivé výpovědi, a Funda se tak ze strachu dál nebránil.

Nebyl to ale jediný problém Fundovy výpovědi. Výpověď pana Fundy je naprosto bezcenná. Jak vyplývá z výpovědi babičky pana Fundy, je pod těžkými antidepresivy. A byl pod nimi i v den výpovědi, je proto zcela bezcenná,“ uvedl ve středu jeden z advokátů Lukáše Nečesaného na tiskové konferenci, kterou pro média svolali.

Fundova babička tyto informace ještě podpořila v úterním pořadu Očima Josefa Klímy: „‚Babi, já ani nevím, na co se mě ptali.‘ Řekla jsem mu nějaké konkrétní věci a on: ‚To jsem řekl? To ani nevím!‘.“

„Uznávám, že tisková konference je v tomto případě nestandardní, ale nestandardní je i vyšetřování a celý proces, proto je nutné přistoupit i k nestandardním krokům,“ prohlásil obhájce Oldřich Chudoba.

I druhý obhájce, Petr Dítě, uvedl, že se za celou svou kariéru nesetkal s takto vedeným trestním řízením. „Mimo 50. a 60. léta se taková zvěrstva trestnímu právu nedělala.“

Podle advokátů soudce v případu už dávno není nestranný a převzal funkci žalobce. Státní zástupkyně vedle toho jen mlčí a čeká, co předseda soudu vykoná. „Od začátku je líčení vedeno jednostranně. Ale do teď to bylo v nějakých mezích. Soud převzal veškerou iniciativu v rámci dokazování za státní zastupitelství. Jsem přesvědčen, že takový postup je v rozporu s pravy a povinnostmi soudu.“

„Je to hrubý zásah do právního systému tohoto státu. Soudce zbytněl do božské podoby a myslí si, že si může dělat, co chce.“

rybicka.l ( 1. dubna 2016 09:01 )

Tento fundovaný příspěvek mi velmi evokuje prohlášení tatínka o tom jak má oud už dát budoucímu studentu, který založil rodinu, pokoj! Kdo to tu asi píše?

nicnezpravda ( 30. března 2016 21:51 )

ano..ale když rodič ví,že má syna vraha a podobně,tak by se ho měl zříct a nehájit ho !

jetotak ( 30. března 2016 21:01 )

Diskuze se zvrhla, celý případ se zvrhl. Vůbec by nemělo jít o to, z jakých je L.N. poměrů, ale o vinu a trest. Že rodiče syna hájí je zcela přirozené.

joops17 ( 30. března 2016 20:31 )

Přesně ... všechny, co mají lepší život než "nicnezpravda" pověste a to hodně vysoko!!!!!!

nicnezpravda ( 30. března 2016 20:25 )

a ty řešíš cizí diskutující Jenže on to udělal..a krýt vědomě pachatele je jako být spolupachatel..čili patří oba do cely !! A nudný život máš jen ty

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud