Policie dopadla pražský gang: Prodávali v klubech kokain a extázi

Ilustrační foto
Autor: ČTK ljš - 
4. 3. 2016
16:08

Pražská policie obvinila pět mužů z distribuce drog v tanečních klubech v centru metropole. Při prověřování trestné činnosti zajistila kilogram extáze a také kokain. Pachatelé jsou ve vazbě, hrozí jim až 12 let vězení.

Kriminalisté pětici zadrželi ve spolupráci se zásahovou jednotkou minulý pátek na různých místech v Praze a ve Středočeském kraji. Podezřelým je od 21 do 36 let, přičemž skupinu prý organizoval a řídil dvaadvacetiletý mladík. „Přestože obvinění ‚pracovali‘ pouze o víkendech, přišli si tímto způsobem za jeden měsíc na několik desítek tisíc,“ sdělila policejní mluvčí Iveta Martínková.

Vedle šéfa měla prý skupina jednoho kurýra a zbylí její členové zajišťovali distribuci koncovým uživatelům. Policisté při prošetřování skupiny zjistili, že k jednomu ze členů putuje ze západní Evropy balík určený do vlastních rukou. „Kriminalisté tedy tuto zásilku ještě před doručením adresátovi zadrželi a po otevření krabic s dětskou výživou nebyli překvapeni, když uvnitř nalezli extázi a kokain. Co je ovšem mírně řečeno udivilo, bylo množství drog,“ uvedla Martínková.

Uvnitř dvou krabic se nacházel zhruba kilogram extáze v krystalické podobě a 50 gramů kokainu. V souvislosti s extází kriminalisté takové množství dlouho nepamatují.

Jak vyplývá ze zprávy o situaci v oblasti vnitřní bezpečnosti a veřejného pořádku za loňský rok, kokain v Česku i nadále zůstává drogou zejména majetnějších obyvatel, kteří žijí ve větších městech. Je sice dostupnější než dříve, stále je ale drahý a konkuruje mu pervitin. Prodávaný kokain navíc často mívá špatnou kvalitu, protože dealeři ho masivně ředí. Do ČR kokain nejčastěji vozí kurýři, kteří se snaží drogu propašovat uschovanou v trávicím traktu nebo cestovních zavazadlech.

Doporučujeme
Ruudazvostravy ( 4. března 2016 16:45 )

No kchůrva,tak že koks zas bude kůly tomu pot pultem?Tak to maj bů*zeranti ůtrum,páč bez tohodle čumfurtu jim kunčofti pr*cku jen tak nevojedou.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud