Čtvrtek 23. května 2024
Svátek slaví Vladimír, zítra Jana
Oblačno, déšť 21°C

Marie, houslistka z Národní třídy, zemřela: Na její děti vznikla sbírka

Autor: ljš - 
1. března 2016
19:11

Byla vynikající muzikantkou, svědomitou učitelkou a především milující matkou. Skvělá houslistka Marie Jungová, která léta dělala svou hudbou radost lidem na pražské Národní třídě, ale bohužel podlehla zákeřné nemoci.

"Ve čtvrtek, 25. 2. 2016 v ranních hodinách dodýchala Marie Jungová. Na Národní třídu chodila hrát na housle, ,buskovat‘ (pouliční hraní – pozn. red.), protože tato aktivita spojovala to nejdůležitější v jejím životě. Její děti a hudbu. Pracovala jako učitelka v Ústí nad Labem, ale jako samoživitelka s dorůstajícími dětmi potřebovala každou korunu, kterou v Praze vyhrála," napsali její kolegové na stránky skupiny PunQua, kterou založila.

Marie milovala keltskou hudbu, hlavně staré irské a skotské melodie. V hudební branži měla řadu přátel. Nehrála jen v centru metropole, ale také po hospodách, na festivalech a v koncertních sálech.

"Vzpomeňme na Marii ve všem, co děláme. Prosím vás tímto také, abyste vzpomněli jejích dětí, zejména nejmladší dcery, stále na základní škole," píše se na stránkách skupiny. Její kolegové pro děti uspořádali několik benefičních koncertů, z nichž první se odehraje 17. března v Praze.

"Pomoci můžete i přímo, příspěvky pro její nezletilé děti můžete poslat na číslo účtu 241619576/0300. Je to účet nejstaršího ze sourozenců, žádná agentura. Prosím uveďte jméno do sdělení, ať víme, komu poděkovat," vzkázali Mariini přátelé.

Na Národní třídě mezitím hoří svíčky v místě, kde muzikantka svou hudbou těšívala kolemjdoucí...

adam170 ( 2. března 2016 20:00 )

Paní Jungová mě učila a byla to suprová učitelka a to jak ji otravovali u nás ve třídě jí taky moc nepřidalo. Nechápu, proč ji to dělali, měli by se stydět. Měl jsem ji rád, je to velká ztráta... Určitě přispějeme!

rumungro ( 1. března 2016 22:53 )

Obětavá matka a hodný člověk, který uměl potěšit spoustu lidí, Kdo nechce pomoct už jen z těchto důvodů, nemusí. Další slova k tomu jsou zbytečný.

lepabrena ( 1. března 2016 21:27 )

Pana Giňu jsem znala ještě před převratem z Modřan, kde bydlel se svojí manželkou, třemi dětmi a svojí milenkou v jednom bytě v paneláku. Pracoval tehdy jako telefonista, jeho milenka pracovala jako učitelka hudby v LŠU. Po převratu ho z práce propustili a on se rozvedl, opustil manželku a děti, odstěhoval se a oženil se s milenkou. Byl slepý od svých 16 let, po amatérském chemickém pokusu, kdy se mu střepy z křivulí zaryly do očí. Byl dárcem krve a nositelem Jánského plakety. Proto mě připadalo ponižujíci, když jsem ho potom vídala, jak žebrá na Národní třídě, ze začátku se svojí novou ženou, absolventkou konzervatoře. Nikdy jsem si nemyslela, že se vrátí zpět svět, kde se žebrá.

kiwi65 ( 1. března 2016 20:19 )

 Vypadáme všichni jak totální idi.o.ti že hned začnem posílat peníze ne nějakej účet,kterej tady bypotí plesk????

merrylou212 ( 1. března 2016 19:23 )

Když bylo 150miliónů na dvě blbky, Hanču a Tonču, tak by mohl přispět stát na děti této paní. Jak jste v Plesku hned aktivní a zveřejníte konto, které ani nevíme, komu patří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání