Chlapec chtěl použít milionovou bankovkou: Na místě zasahovala policie

Chlapec chtěl použít milionovou bankovkou: Na místě zasahovala policie.  (Autor: Policie ČR)
Autor: dce - 
25. února 2016
18:07

Kuriózní případ se odehrál na Uherskohradišťsku. Teprve 11letý chlapec dal o pár let starší kamarádce milionovou dolarovou bankovku, aby mu za ni koupila počítačovou hru. Na dívku pak směnárnice zavolala policii!

Událost se odehrála začátkem ledna. Jedenáctiletý chlapec poprosil svou o pár let starší kamarádku, aby mu ve městě, kam se chystala, koupila počítačovou hru přibližně za dva tisíce korun. Jenže u sebe neměl tolik peněz.

"Tak ho napadlo, že se podívá do skříně rodičů, zda tam nemají nějaké peníze. A měli! Ze skříně vytáhl bankovku, na které bylo neskutečně mnoho nul. Aniž by věděl, co vlastně drží v ruce, předal bankovku dívce. Řekl jí, že má za to koupit hru a zbytek peněz přivézt," uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

Dívce se bankovka sice zdála zvláštní, i tak ji ale vzala do směnárny. Pracovnice jí samozřejmě koruny nevydala s tím, že taková bankovka neexistuje, a zavolala policii. Ta bankovku zajistila a poslala České národní bance k odbornému vyjádření.

"Bankovka je lehce rozeznatelná od platných bankovek a na zadní straně je otisk razítka provozovny, která ji zřejmě používala jako reklamní předmět," doplnila mluvčí.

Chlapcův otec potvrdil, že si bankovku dovezl jako suvenýr z dovolené, kde ji syn náhodou našel. Protože nevznikla žádná škoda, police vyšetřování ukončila.

honzazchaloupky ( 3. března 2016 11:03 )

Ransdorfovo dítě

dietr ( 25. února 2016 23:16 )

řekl bych, že se mýlíš, v blbosti vyhrála směnárnice

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud