Sobota 10. června 2023
Svátek slaví Gita, zítra Bruno
Oblačno, bouřka 24°C

Mladíci ukradli auto: Projeli Česko i Slovensko, pak ho zapálili

Mladík na benzínce v BMW s kradenými poznávacími značkami
Mladík na benzínce v BMW s kradenými poznávacími značkami  (Autor: Policie ČR)
Autor: ljš - 
8. února 2016
14:26

Půjčili si mercedes na zkušební jízdu, už ho ale nevrátili. Osmadvacetiletý muž z Českých Budějovic se v něm spolu s kumpány vydal na výlet, během nějž projeli celé Česko a Slovensko. Když pak nabourali, auto zapálili.

Ke krádeži automobilu došlo už v létě. „Pod záminkou zkušební jízdy vylákali od majitele autobazaru zapůjčení osobního vozidla Mercedes a odjeli s ním,“ uvedl jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vozidla už se pochopitelně důvěřivý majitel bazaru nedočkal. Mladíci s ním pak jezdili po celém Česku a pustili se i za hranice na Slovensko. Na začátku srpna pak ale na Kaplicku v kradeném voze nezvládli řízení a mercedes nabourali.

„Vozidlo zapálili ve snaze zakrýt totožnost jeho původu. Svým protiprávním jednáním způsobili majitelům škodu převyšující 40 tisíc korun,“ řekl mluvčí.

Muže z Budějovic policisté zadrželi v sobotu. Viní ho také z dalšího případu, kdy s autem, na němž měl kradené poznávací značky, ujel od benzínky bez placení. Přestože se muž před policií více než půl roku skrýval, je stíhán na svobodě.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání