Přítel Petry (†15) se oběsil ve vězení: Za mříže ho poslal její vrah Kisiov

Autor: ljš - 
4. února 2016
11:19

Okrádal a brutálně napadal bezbranné ženy i své kamarády. Když za to měl ale přítel zavražděné Petry (†15) Patrik Černý (†22) pykat ve vězení, psychicky se zhroutil a spáchal ve věznici sebevraždu. Jeho smrt s vraždou dívky souvisí ještě jinak, za mříže ho totiž dostal její vrah Michal Kisiov.

Když patnáctiletá Petra v březnu 2013 zemřela a její vrazi byli zatčeni, vystupoval Černý před televizními kamerami jako slušný mladík, který organizuje sbírku pro její rodinu. Za sebou už ale měl řadu trestných činů a jeho kamarády tak nepřekvapilo, když vybrané peníze propil.

Jeho nejbrutálnější útok se odehrál v září 2012 v jihlavské diskotéce Ponorka, kde byla Petra v den své smrti naposledy viděna živá. Se svým mladistvým kumpánem se tehdy domluvil, že okradou kamaráda, se kterým předtím slavili narozeniny. Vylákali ho na odlehlé místo, kde mu začali mlátit hlavou o zeď, kopali ho a tloukli, a nakonec ho připravili o peněženku se čtyřmi tisíci a mobil.

Klíčovým svědkem v případu byl právě pozdější Petřin vrah Michal Kisiov, který dvojici slyšel, jak se na přepadení chystá. Na policii tehdy vypověděl, že si nejprve myslel, že si dělají legraci. Pak ale zjistil, že je oběť, kterou si vyhlédli, skutečně vážně zraněná a okradená.

To ale nebyl jediný Černého trestný čin. Poprvé byl odsouzen v roce 2011 za to, že ukradl peněženku z batohu v lékařské ambulanci. Tehdy dostal roční podmínku, na kterou se ale vztahovala amnestie. V květnu 2012 pak na diskotéce brutálně zmlátil sedmnáctiletého chlapce a v listopadu téhož roku přepadl devětapadesátiletou ženu, které ukradl kabelku.

Soud ho nakonec shledal vinným a svůj několikaletý trest si měl odsedět v rapotické věznici. Tam minulý týden spáchal sebevraždu. Policie nyní vyšetřuje, zda se nestal obětí šikany. Podle zdroje Blesku po sobě nenechal dopis na rozloučenou.

okolonas ( 4. února 2016 17:35 )

deratizer myslí Fajáda, 5 se vrací našich, prohlížeč si zmenši s klávesou CTRL a zn. mínus - , klikej až uvidíš všech pět

okolonas ( 4. února 2016 15:21 )

to Věrko nepřekvapí, přece trest dostal a co se děje veškerou ostrahou za šikany by být nemělo, to je naše scenérie a přenáší se ven jako předloha,,,nechápu jak se v tom zdejší kochají, brrr, asi úchyláci

okolonas ( 4. února 2016 15:17 )

a pět se nám jich vrací do vlasti, nu a jeden se zrovna propouští výměnou, s celým štábem čekám

verka1 ( 4. února 2016 15:09 )

v jiném článku píší, že se oběsil ve společné místnosti s dozorem. asi opravdu byl šikanován, sexuálně zneužíván, možná i dozorcem.

deratizater ( 4. února 2016 14:49 )

Je to dobrá zpráva o jednoho bezcitného lidského zmetka méně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud