Lucka odešla z domova v úterý 5. ledna v 17 hodin a už se nevrátila, ani o sobě nepodala zprávu. „Neměla důvod utéct… Doma a ve škole „puberťácká“ pohoda. Nevzala si s sebou věci na útěk nebo pro dlouhodobější nepřítomnost doma. Při odchodu nechala vše tak, že se za chvíli vrátí (rozsvíceno, zapnutý PC, doklady, oblečení atd.). Odskočila si pouze s mobilem a už se nevrátila,“ napsal dívčin otec Jiří na Facebook.

Policisté pochopitelně vyslechli všechny dívčiny kamarády, žádný výsledek to ale nepřineslo. „Když občas někde přespala, tak jsme to věděli dopředu a měli jsme kontakt na rodiče. Je to pro nás nepochopitelné a už nevíme, co si myslet. Reagujeme na každé vrznutí dveří... vyhlížíme a čekáme,“ dodal otec.

Vodítkem pro Lucčino nalezení mohl být její mobil, který se policisté pokusili lokalizovat, stopa se pak ale znovu ztratila. Podle Konečného komplikují celou věc špatně nastavené zákony. Nechápeme, že »asi« (neověřoval jsem to) legislativa ČR neumožňuje policii si v těchto výjimečných případech okamžitě vyžádat výpisy z hovorů a SMS, dále hesla k internetovým účtům a tak podobně. Vše je to hrozně zdlouhavé... Vždyť jde o dítě,“ zlobil se.

Svůj boj za nalezení dcery ale nevzdává. Po devíti probdělých nocích se snaží najít někoho, kdo by mu za dobrou cenu vytiskl letáky s informacemi o pátrání. Do světa jich chce poslat téměř pět milionů.

Dceři také poslal přes sociální sítě vzkaz: Lucko, dej nám o sobě vědět... Prosíme toho, kdo s ní je nebo jsou, aby nám pomohli ji najít. Napadají nás nejrůznější hypotézy... Prověřuje se úplně vše, co koho napadne. Kdo to nezažil, nepochopí.“

Popis pohřešované

Dívka je vysoká 160 až 170 centimetrů, je štíhlá a má hnědé dlouhé vlasy. Vypadá na 18 let. „Na sobě má oblečený černý kabát, černé nebo tmavě modré rifle a černé boty,“ uvedl policejní mluvčí Petr Gřes.

Fotogalerie
6 fotografií