Iráčan v erotickém klubu u Domažlic nakradl 70 tisíc. V Německu žádal o azyl

Mladý Iráčan ukradl v českém erotickém klubu 2 500 eur, pak utekl do Německa. Tam jej zadrželi policisté a zjistili, že jde o žadatele o azyl. (ilustrační foto)
Autor: kle - 
11. 1. 2016
14:55

Teprve devatenáctiletý občan Iráku v pátek ukradl z baru v erotickém klubu v Horní Folmavě peněženku s 2 500 euro (asi 67 500 Kč). Poté odjel do Německa, kde jej tamní policisté zadrželi. Jak zjistili, jde o muže, který žádá v Německu o azyl, sdělila v pondělí domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Mladík v pátek krátce před třetí hodinou ranní v erotickém klubu v obci Horní Folmava odcizil z neuzamčené zásuvky za barem peněženku s finanční hotovostí 2 500 euro,“ sdělila mluvčí.

Jak informuje server iDNES.cz, pachatel odjel po krádeži s dalšími dvěma společníky taxíkem do Německa. Okradený barman zavolal taxikáři, který otočil vůz zpátky, ovšem Iráčan i s peněženkou z auta vyskočil ještě na německé straně hranice.

Night club: Bez komentáře

„Nebudeme se k tomu vyjadřovat, na shledanou,“ odmítl pro Blesk.cz událost okomentovat personál night clubu.

„V Německu byl zajištěn německými policisty. Z dostupných evidencí bylo zjištěno, že se jedná o žadatele o azyl ve Spolkové republice Německo,“ dodala Brožová.

Dva další cizinci jsou zpět v ČR a figurují v případu jako svědci. Pachateli krádeže hrozí dva roky vězení.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud