Na Zlínsku hořel byt. 12 lidí bylo evakuováno

Při požáru bytu na Zlínsku muselo být evakuováno 12 lidí. (Ilustrační foto)  (Autor: HZS Praha)
Autor: ČTK - 
13. prosince 2015
08:21

Hasiči dnes ráno zasahovali při požáru bytového domu ve Valašských Kloboukách na Zlínsku. Ze silně zakouřeného objektu museli evakuovat 12 obyvatel. Majitelka bytu, v němž hořelo, se nadýchala zplodin a sanitka ji odvezla do nemocnice k dalšímu vyšetření, řekl ČTK Roman Žemlička z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. 

Požár bytového domu o čtyřech nadzemních podlažích v ulici Koželužská byl hlášen krátce před pátou hodinou ranní. Na místo vyjely tři cisterny a automobilový žebřík profesionálních i dobrovolných hasičů.

„Bylo zjištěno, že se jedná o požár televize v obývacím pokoji třípokojového bytu. K uhašení plamenů použili hasiči jeden útočný proud vody,“ uvedl Žemlička. Byt a schodiště byly silně zakouřené, proto hasiči prostory odvětrali a evakuovali 12 obyvatel domu.

Hasební páce byly ukončeny asi po 50 minutách od nahlášení události. V objektu je odpojen přívod elektrické energie. „Obyvatelé domu jsou ale již ve svých bytech,“ dodal Žemlička s tím, že případem se zabývá vyšetřovatel hasičů i policisté.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud