Úterý 19. leden 2021
Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona
Zataženo, sněžení 1°C

Velká policejní akce v Praze: Na Staromáku se zatýkali nepoctiví taxikáři

Autor: dce - 
24. listopadu 2015
15:39

Pražské Staroměstské náměstí se v úterý odpoledne jen hemžilo policisty v kuklách a mnohými v civilu. Velká zásahová akce se týkala nepoctivých taxikářů, kteří předražovali jízdné.

Zásah v centru Prahy vypadal spíše jako akce proti násilníkům nebo rovnou teroristům –policisté ale zadrželi jen taxikáře, kteří dlouhodobě šidili své zákazníky. Zatčení byli sledováni už dlouhé měsíce.

Pražští policisté se k celé věci odmítli vyjadřovat: "Poskytování informací je v kompetenci Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1," řekl Blesk.cz policejní mluvčí Jan Daněk. 

"Jde o podezření z trestného činu podvodu ve vztahu k předražování jízdného na úkor zpravidla zahraničních turistů," prohlásil podle serveru ihned.cz státní zástupce Jan Lelek. Dodal, že se okrádání týkalo cizinců. Zatčených má být méně než deset, nikdo zatím není obviněn.

Video Policie zatčení - David Malik

Praha se dlouhodobě potýká s problémy s předraženým jízdným a nedaří se jí vybírat ani pokuty. Pražský magistrát uložil od roku 2002 taxikářům pokuty za 213 milionů korun, vybrat se mu ovšem nepodařilo ani desetinu celkové částky.

Nepoctiví taxikáři podle primátorky Adriany Krnáčové (ANO) poškozují pověst nejen Prahy, ale i celé republiky.

Podle podkladů pro radu je v metropoli 2000 aktivních provozovatelů taxislužeb, přes 4600 evidovaných vozidel a téměř 5500 řidičů.

michal685 ( 9. ledna 2016 13:55 )

nebyt janka rubese tak se to ani resit nebude ale za 48 hodin budou volnya pojede to znovu

kapturek ( 24. listopadu 2015 18:21 )

 vsadim se ze do 48 hodin budou propusteni a NIC se jim nestane, budou krast dal, to se asi jen tupci ve vedeni prahy snazi , protoze kdyby tady prijeli bojovnici IS a nasi taxikaroi je okradli tak by to byla prece ostuda

miro 49 ( 24. listopadu 2015 17:30 )

Jen aby jim Praha nemusela ještě platit ušlé rito.

rada42 ( 24. listopadu 2015 16:41 )

Pravda je , že někteří jsou fakt gauneři - za 4 Km cesty a necelých 10 minutách požadoval 590 Kč .... co k tomu dodat - nejezdit v Praze taxíkem...

bullshit ( 24. listopadu 2015 15:56 )

Nevím co se roky řeší. Je to koncesní živnost jako každá jiná. Při opětovné chybě odebrat ŽL, pokud podvodné jednání pokračuje odebrat do zaplacení flastru auto. Nejsou všichni jistě nepoctiví. Je tam asi spousta klientelizmu a tak je to stále dokola. Jistě nejsou nemajetní a tak nevidím ve vymáhání pokut problém. Je zajímavé, že si systém poradí téměř s každým občanem ale s taxikáři ne, nějak to nechápu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud