Před létem je smetl opilec ze silnice: Pojišťovna je nutila platit pojistné

Autor: dce - 
16. 10. 2015
21:47

David s Jardou si jeli pro výuční list a těšili se na prázdniny. Měli také nastoupit do práce - ani jedno se ale nestalo. Ze silnice v Radotíně je smetl opilý řidič a oba chlapci skončili s tak vážnými poraněními, že ještě dnes mají bolesti. Jenže jako by to nestačilo, pojišťovna je nutila platit si pojistné.

David s Jardou utrpěli po ošklivé nehodě vážná poranění dolních končetin. Jarda byl dlouho v umělém spánku, oba chlapce stále čeká mnoho operací a dlouhá rekonvalescence. Jenže jako dospělí s řádně ukončeným studiem to neměli od září jednoduché.

Pojišťovna chlapce nutila si od září platit pojistné, ačkoliv nemohli kvůli zdravotnímu stavu nastoupit do práce. Jak uvedla TV Nova, zákon na podobné případy ale pamatuje – takoví jedinci se považují za neopatřené děti a dál za ně pojistné platí stát.

Pojišťovna se ale hájí tím, že nedostala potvrzení o hospitalizaci. Obě matky chlapců ale potvrzení dodaly. Kde se stala chyba, není jasné, mluvčí VZP se rodinám omluvil.

Viník nehody je obviněn z trestného činu těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem omamné látky.

vonamula ( 16. října 2015 23:21 )

a tisíce takových úředníků nabírá současná mocenská klika jako na běžícím páse!

rodrigues ( 16. října 2015 22:28 )

Není nic nového pod sluncem, že se úředníci, placeni z našich kapes, chovají nadřazeně, povýšeně a arogantně. Před nezbytnou návštěvou jakéhokoli úřadu spím nedobře. A ač se snažím tvářit mile a servilně, jsem pro ně jen otravný póvl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud