Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Polojasno, déšť 26°C

Výše trestu pro Radovana Krejčíře: Dnes se možná dozví, kolik dostane za vraždu, únos a pokus o přechovávání narkotik

Autor: ČTK - 
11. září 2015
06:55

Soud v Jihoafrické republice na dnešek stanovil datum vynesení rozhodnutí o výši trestu, který uloží Radovanu Krejčířovi za pokus o vraždu a únos a za pokus o přechovávání narkotik. Vinným ho z těchto činů shledal už na konci srpna. Zda se Čech dnes ale dozví, na jak dlouho poputuje do vězení, není jasné. Kvůli úrazu a operaci jeho obhájkyně by líčení mohlo být odročeno.

Soud v Johannesburgu uznal Krejčíře před více než dvěma týdny vinným z únosu a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který zmizel i s 25 kilogramy pervitinu určeného pro Krejčíře. Krejčíř v minulosti vinu opakovaně odmítl. Jedná se o jeho první odsouzení v JAR, kde je obžalován hned v několika různých případech.

Rozhodnutí o výši trestu by podle původního oznámení soudu mělo padnout právě dnes. Jihoafrický server The Citizen, který dlouhodobě o Krejčířově kauze informuje, ale uvedl, že proces je dočasně zastaven. Důvodem je úraz kolena, který si údajně přivodila Krejčířova obhájkyně Annelene van den Heeverová. Kvůli tomu musel soud na konec září odročit už i rozhodování o žádosti Krejčíře o propuštění na kauci. Zda ale soud už rozhodl i o odročení dnešního vyřčení výše trestu, list nepíše.

salto ( 11. září 2015 09:52 )

Prachy, prachy, prachy...

moiaza ( 11. září 2015 08:30 )

 Je zajímavé, jak tohoto mafiána se všichni bojí. Zvláště naše vláda. Ta ma přímo panickou hrůzu jen při vyslovení jeho jména. Proč asi?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud