Pondělí 20. května 2024
Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika
Polojasno, bouřka 23°C

Advokát obral klienty o 83 milionů: Dostal 7,5 roku

Autor: ljš - 
26. srpna 2015
10:59

Důvěřovali mu, on ale zpronevěřil jejich peníze. Bývalý advokát Marián Šťastný z Olomouce si odpyká ve vězení definitivně 7,5 roku. Rozsudek olomouckého krajského soudu, proti kterému se Šťastný i jeho rodina odvolala, potvrdil olomoucký vrchní soud. Muž podle rozsudku zpronevěřil 84 milionů, které uložili klienti na účet advokátní úschovy. Část peněz dosud nevrátil. Soud mu zároveň na deset let zakázal činnost v advokacii. Česká advokátní komora jej už v roce 2011 vyškrtla ze seznamu advokátů.

Šťastný v roli advokáta zpronevěřil peníze podle rozsudku v době od listopadu 2009 do července 2010. Peníze podnikatelů i obchodních společností využil podle obžaloby na jiné účely a většinu z nich vrátil až po opakovaných urgencích. Do úschovy mnozí ukládali i několik desítek milionů korun. Několik milionů korun klientům stále chybí, podle rozsudku musí obžalovaný škodu i s úroky uhradit.

Čtyřicetiletý Šťastný stál před soudem již před třemi lety, tehdy jej za zpronevěru 6,5 milionu korun potrestal krajský soud pěti lety vězení. Později se však objevily další případy. Původní pětiletý rozsudek poté krajský soud zrušil a trest muži navýšil.

Bývalému advokátovi hrozilo pět až deset let. U soudu se hájil tím, že rozhodně nešlo o zpronevěru a peníze prý pro svůj osobní prospěch nevyužil. Proti původnímu rozsudku se odvolal nejen on, ale i jeho rodiče, manželka a bratr.

pepen ( 26. srpna 2015 11:19 )

Bohužel v této zemi jsou zákony na hovno!!!!Co je to 7,5 roků.Splácet jim to bude celý život po 50 kč.Veškerý majetek a finance zabavit a zavřít nejméně na 20 let!!!!A makat tvrdě,aby mohl ty dluhy splácet!!!!V této zemi kriminálníci-mají stravu,nocleh,televizi,knihovnu-vzdělávají se v dalších podvodech-posilovna,hřiště,kroužky!!!Nic jim nechybí snad sex?!!!Časem si zvyknou-je tam hodně takových,kteří jim pomohou!!!Co jim vlastně chybí- nic!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání