15letý kluk střílel v Plzni na autobus, jeho otce odvezli na psychiatrii

Autor: simao - 
6. srpna 2015
14:25

Bylo to šílenství a jen zázrakem se nikomu nic nestalo. Otec mladíka, který nelegálně drženou zbraní střílel v Plzni na autobus s 90 cestujícími, skončil na psychiatrii v Dobřanech. Nadále mu však hrozí vězení.

Ke střelbě na autobus došlo v úterý 7. července večer v plzeňské části Bory. Střelce se podařilo dopadnout za necelých 24 hodin, překvapením pak bylo, že šlo teprve o 15letého mladíka z Plzně. Střílel z nelegálně držené zbraně svého otce, který všemu přihlížel.

K újmě na zdraví naštěstí v případě cestujících nedošlo, kluk střílel z malorážky. Otci hrozí za nedovolené ozbrojování a obecné ohrožení 3 až 8 let vězení, mladíkovi pak poloviční trest.

Právě otec však nyní skončil v psychiatrické léčebně v Dobřanech, uvedl deník Právo. "Znalecký posudek z oboru psychiatrie (na staršího obviněného) již policie má v rukou, nyní čekáme na výsledky znaleckého posudku na mladistvého. Následovat bude další vyžádání znaleckých posudků, jako např. z oboru balistiky," sdělila k současnému stavu v případu Blesk.cz Hana Kroftová, tisková mluvčí z Policie ČR Plzeňského kraje – územního odboru Rokycany.

salto ( 7. srpna 2015 08:50 )

A to se drží ještě dost při zdi. Prááávdááá ááá láááskááá

ingmarie ( 6. srpna 2015 15:05 )

 Vy máte taky dlouhé vedení )

andorea ( 6. srpna 2015 14:52 )

Nadále mu však hrozí vedení. ------ Nad tím leskem žurnalistiky by jeden fakt zaplakal.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud