Srážka vlaků v Horažďovicích: Strojvedoucí vyskočil z mašiny a já začal utíkat, popsal zraněný mladík

Autor: zb - 
5. 8. 2015
21:18

Všichni svatí stáli při Petrovi Matochovi (25) z Valašských Klobouk na Moravě. Přežil srážku rychlíků v Horažďovicích na Klatovsku. Teď se zotavuje v klatovské nemocnici.

Petr cestoval se dvěma kamarády rychlíkem Rožmberk z Českých Budějovic do Plzně. "Podřimoval jsem na sedačce v kupé. Když vagon začal poskakovat a drncat, vyskočil jsem a vykoukl z okna," vzpomíná Petr.

"Spatřil jsem, jak strojvedoucí druhého vlaku vyskakuje z lokomotivy, na kterou se řítil vagon, kde jsem byl i já. Začal jsem utíkat z kupé, v uličce přišel náraz a odstředivá síla mě hodila zpět do kupé,“ říká Petr. Na něj spadly trosky z rozbité příčky rozdělující jednotlivá kupé.

"Kamarád Honza (26) urval kus překližky a vytáhl mě ven,“ líčil. Má poraněná záda, vykloubené rameno, je pořezaný a má modřiny po těle. V klatovské nemocnici teď čeká, až ho lékaři pustí domů. "Překvapilo mě chování lidí při nehodě. Všichni fotili z oken vlaku a hned to posílali na Facebook. Nám zraněným nikdo nepomohl,“ dodal.

Video 37 zraněných, milionové škody: Vlak vykolejil a narazil do jiné soupravy - Pavel Schuster, Jan Jedlička
1080p 720p 480p 360p 240p

V klatovské nemocnici krom něj skončilo ještě dalších pět lidí. Jednoho lékaři propustili týž den, další dva ve středu. V nemocnici tak zůstávají tři pacienti, z toho dvě děti. Jedna cestující byla ošetřena ve strakonické nemocnici. Dva další se středně těžkým zraněním leží ve Fakultní nemocnici v Plzni a jeden v Českých Budějovicích.

Doporučujeme
gabreta ( 6. srpna 2015 01:28 )

Chlapec mele kraviny!! Měl jsem ve vlaku jedoucího od Plzně starší členku rodiny o hůlce a naopak ta říkala že lidi a hlavně záchranáři byli ohromní a neskutečně ohleduplní. To se vždy nějakej blb chce na neštěstí zviditelnit!!

4858 ( 6. srpna 2015 00:20 )

Trochu rozumně,to co vykládá ten junior,na tom nebude pravdy nic....když někdo vyskakoval tak snad možná vylízal....

zkratik ( 5. srpna 2015 22:34 )

pleskáši jedli ftipnou kaši Při srážce vlaků v Horažďovicích se zranilo 50 lidí Foto Blesk - Robert Klejch

frantacizek ( 5. srpna 2015 21:41 )

dyť vy byste to taky fotili, mít tam ty retardovaný paparazzi, vy bulvární Křetínského nohsledi

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud