Hazard den po tragédii ve Studénce: Na červenou jel i policejní vůz!

Autor: Tomáš Brych - 
24. 7. 2015
05:00

Byl jediný den po tragickém střetu kamionu s vlakem ve Studénce. Budou řidiči na železničních přejezdech opatrnější? Ne! Šoféři dál riskují nejen svoje životy. Reportéři Blesku a v jednom případě kamera České televize načapali nezodpovědné řidiče hned na několika železničních přejezdech. V Karlových Varech nerespektovalo červenou ani policejní auto!

Karlovy Vary, Západní ulice, trať Karlovy Vary – Mariánské Lázně, čtvrtek, 10:52

4 auta na červenou: Červená světla svítí. A policejní vůz? Řidič blikající varování nevidí a projíždí. Za ním a v protisměru další tři auta. Jak to policisté vysvětlují? „Policejní vozidlo řídila občanská zaměstnankyně Policie ČR, která rozvážela poštu na různé státní instituce po Karlových Varech. Mrzí nás, že se takového jednání dopustil i zaměstnanec Policie ČR. Dále budeme postupovat v souladu se zákonem,“ sdělila policistka Zuzana Týřová.

 


V Karlových Varech červenou ignorují i policisté.

Studénka, ulice 2. května, trať Ostrava – Praha, čtvrtek 10:51

3 auta na červenou: Stejně šokující je počínání řidičů, které zachytily kamery České televize přímo na místě neštěstí ve Studénce. Zatímco tam reportér pořizoval rozhovor s pracovníkem Správy železniční dopravní cesty, začala na přejezdu, který po nehodě kvůli poškození ovládají prostřednictvím vysílačky, blikat červená. Přes koleje ale v přímém přenosu projel ještě traktor a dva osobáky (video zde).

V přímém přenosu ČT projelo na červenou ve Studénce několik aut.

 Podobné hříšníky přitom reportéři natočili už ráno:

Plzeň, Samaritská ulice, trať Plzeň – Klatovy, čtvrtek, 13:08

1 auto na červenou: Spojka mezi čtvrtěmi Bory a Doudlevce bývá ucpaná auty. Včera po poledni byl provoz slabý. Přesto řidič modré škodovky spěchal natolik, že železniční přejezd přejel na červenou. Modrá škoda spěchá, i když světla svítí.

Auto v Plzni červenou ignorovalo.

Řevnice, Pražská ulice, trať Praha – Beroun, čtvrtek, 12:02 – 14:04

3 auta na červenou: Během pozorování byly závory u frekventované trati Praha – Beroun třináctkrát dole. Většinou byla doba čekání od dvou do čtyř minut (v jednom případě 6 minut). V jednom případě projeli dva šoféři na červenou, přestože by dokázali bezpečně zastavit. Ve třetím případě viděl řidič hyundai asi dvacet metrů před přejezdem, že začala blikat světla. U přejezdu na vteřinu zastavil, ale pak ho přejel. 

Vozidla v Řevnici

Skalice nad Svitavou, trať Brno – Praha, čtvrtek, 11:30 – 12:00

Žádné auto: Frekventovanou trať Brno – Praha za půl hodiny přejelo 48 řidičů. Žádný se nedopustil přestupku. Závory se za tu dobu spustily třikrát.

Řidiči na frekventované trati ve Skalici dbali na pravidla.

Dolní Poříčí, trať Plzeň – České Budějovice, čtvrtek, 13:10

Žádné auto na červenou: U Dolního Poříčí se kříží silniční tah Plzeň – Strakonice s železniční tratí Plzeň – České Budějovice. Rychlík Vajgar tu včera všichni řidiči respektovali. Zdrželi se jen pár desítek vteřin.

Řidiči na jihu Čech dali rychlíku přednost.

Doporučujeme
Matsoft ( 17. dubna 2018 14:41 )

Tak to meli novinari stesti, ze v Revnicich cekali tak kratce... ja jsem jednou v noci u tohoto snad nejhorsiho prejezdu v CR cekal celych 38 minut!!!

dumik ( 9. srpna 2015 08:11 )

sigbnalizace ale není bez chyb,projížděla jsem nedávno přes přejezd, červená - zůstala jsem stát i přes závory, vlak přejel, počkala jsem, až skončí i červená a na přejezd vjela a v tom, v tutéž vteřinu se znovu rozcinkala červená, odjela jsem kdyby mne někdo nafotil bylo by tam auto na červenou na kolejích, ale chyba nebyla v tomto případě moje

nojasne ( 24. července 2015 13:16 )

Jo, jo Ťok je ministr sotva půl roku, ale naprosto může současný za stav dálnic, silnic a železnic. Ale takové jednání je možno chápat a tolerovat u blbého nýmanda, politik musí umět myslet na budoucnost bez ohledu na lůzu, které vládne.

nojasne ( 24. července 2015 13:12 )

Tak to se těším na brzký článek, "Nezodpovědný řidič zařval na přejezdu, hasiči jeho zbytky stírali hodinu z lokomotivy do kyblíku, jinak se nikomu nic nestalo."

hujer.z.blesku ( 24. července 2015 10:32 )

Moje stará když má červenou, tak nejedu ani kdyby šlo o život.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud