Z dobráka vylákala 11,7 milionu a donutila ho k svatbě: Utáhla ho na historky o sirotkovi

Ilustrační foto
Autor: ljš, ČTK - 
16. června 2015
12:29

Zadlužil se u svých příbuzných a známých, a dokonce okradl vlastní matku. To vše kvůli dvaačtyřicetileté ženě z Prahy, která z důvěřivce (56) vylákala celkem 11,7 milionu korun. Tvrdila mu prý, že peníze potřebuje na zaopatření sirotka po své sestře v Kanadě či na úplatky soudcům v sestřině dědickém řízení. Kauzu začne příští týden projednávat pražský městský soud.

S mužem, kterého jeho okolí popisuje jako ochotného dobráka, se Eva Peštová seznámila v roce 2012, když si pronajala byt v jeho domě. Podle obžaloby mu od března 2013 do února loňského roku opakovaně lhala, aby se na jeho účet obohatila. Muž údajně věřil, že své peníze dostane zpět poté, co Peštová získá dědictví po sestře.

Státní zástupce tvrdí, že Peštová si od muže vyžádala peníze údajně na letenku do Kanady, na výdaje spojené s vymyšlenou přepravou sestřina dítěte z Kanady do Česka, na úhradu smyšleného právního zastoupení známým advokátem či na údajné uplácení soudců, státních zástupců a dalších právníků.

Jindy si prý půjčila 57 000 korun na řešení svých akutních zdravotních problémů, přičemž ve skutečnosti peníze využila na plastiku prsou. Dalších 200 000 korun si vyžádala na operaci mozkového nádoru své dcery v USA, ačkoliv její dcera byla zdravá.

Peštová muže nakonec přesvědčila k uzavření manželství, a to údajně pod smyšlenou legendou, že tak bude mít větší šanci dostat do své péče dítě po sestře. Před tajným sňatkem v říjnu 2013 u notáře rozšířili předmanželskou smlouvu, takže se žena dostala k nemovitostem a účtům novomanžela. Muži prý tvrdila, že musí před soudem působit dostatečně zajištěně, aby to nevypadalo, že se o sestřino dítě zajímá ze zištných důvodů.

Žena se hájí tím, že muž jí dával určité peníze na živobytí, prý šlo ale o desítky tisíc, ne o miliony. Odmítla tvrzení, že sňatek byl jen „na oko“, s mužem prý intimně žili. Nepracovala, protože jí manžel řekl, že má peněz dost a bude ji živit. Kvůli pověrčivosti by prý nikdy neřekla lež o tom, že její sestra, která žije, zemřela. Problémy podle ní začaly až poté, co se synovec jejího manžela dozvěděl z katastru nemovitostí, že na ni muž částečně převedl svůj majetek. Strýci prý potom vyčetl, že si vzal Romku.

V případě prokázání viny hrozí ženě za podvod pět až deset let vězení.

petrkramnypresident ( 16. června 2015 13:25 )

Jako bych to slyšel: "Strejdo, ty jsi blbej, vzal jsi si Romku a teď máš barák v luftě"

ollina ( 16. června 2015 13:19 )

On jí dával peníze dobrovolně a ještě si jí vzal, tak proč tolik povyku?

tgbb. ( 16. června 2015 13:09 )

Strýci prý potom vyčetl, že si vzal Romku.

lunatic ( 16. června 2015 12:39 )

Pán prostě věřil tomu,čemu on sám chtěl - je dospělý a svéprávný.Já zase věřím politikům,resp.kandidátům před volbami,že mi po nich-za můj hlas výrazně vylepší život .Mohu věřit v Boha,Harvardským fondům,prakticky čemukoliv - i tomu,že je reálné "vydělat" za 5-10let basy 12 milionů Kč

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud