Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Tragédie v Lysé nad Labem: Dělník se udusil v silu plném štěrku

Autor: et - 
7. června 2015
14:55

Drama s tragickým koncem! V Lysé nad Labem vytahovali hasiči v sobotu večer ze sila na štěrk dva dělníky. I přes hodiny urputné práce ale jeden z mužů zemřel.

V tropickém počasí spadl během práce jeden z dělníků do sila rozpáleného na 50 °C. Uvnitř ho navíc zasypal štěrk! „Druhý mu šel na pomoc a snažil se mu rukou chránit obličej, aby mohl dýchat,“ popsal hasič Radek Svatoš. V desetimetrové hloubce se podařilo ze stísněných podmínek hasičům vysvobodit jen jednoho dělníka.

„Štěrk se při odhrabování sesypával zpět na druhého dělníka a ten se pomalu sesouval. Po dvou hodinách intenzivní práce se mu podařilo odkrýt pouze hlavu po rameno a nasadit kyslík. Lékař u něj ale konstatoval smrt. Vyprostit dělníka trvalo dalších šest hodin,“ dodal Svatoš. Jeden z hasičů musel být kvůli vyčerpání ošetřen záchranáři.

prycsvladou ( 8. června 2015 06:41 )

koukám že odborníky se to tu jen hemží takže asi bych natahl hadice a pustil tam vodu a treba by vyplaval,a kdyz ne tak by se aspon zchladil

zkratik ( 7. června 2015 19:13 )

záchranářům se nedá nic vytknout,dotyčnýho chyba,měl se jistit

treskyplesky1 ( 7. června 2015 16:24 )

odřezat, jeřáby povalit , prostě to odflákli

treskoplesky ( 7. června 2015 16:22 )

Třeba byl tělnatý, ach jo. Zase tak moc objemná sila nemají, spíš mělo přijet víc hasičů, třeba z Hradu!!!jistě je technika

valdom_hayzle ( 7. června 2015 16:15 )

Hm, taky se myslím že kdyby ho pustili spodem přes podavač, byl by venku rychleji...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud