Zloděj mezi strážníky? Z městské policie ve Šternberku zmizelo 650 tisíc

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK, ljš - 
10. dubna 2015
10:24

Měli by bránit porušování zákona, sami přitom zřejmě mají ve svých řadách zloděje! Policie vyšetřuje zpronevěru 650.000 korun u městské policie ve Šternberku na Olomoucku. Peníze vybrané z parkovacích automatů podle některých zastupitelů skončily v hracích automatech. Starosta Stanislav Orság (ODS) kvůli tomu podal trestní oznámení na neznámého pachatele.

Na nesrovnalosti v účetnictví úředníci přišli poté, co začali kontrolovat peníze vybrané z automatů na parkovné. „Máme interní zjištění a je na policii, aby zjistila, kdo je skutečným pachatelem,“ řekl Olomouckému deníku Orság.

Informace o zpronevěře vyšla najevo krátce poté, co na začátku března skončil ve funkci ředitel městské policie Pavel Pospíšil, který zároveň rezignoval na člena městské rady. Pospíšil ve vedení města zastupoval Sdružení nezávislých kandidátů Společně pro Šternberk a politického hnutí ANO 2011. Starosta však podnět zaslaný policii s jeho jménem nespojil. Podle odborníků by zpronevěra neměla přesáhnout milion korun.

tomik007 ( 10. dubna 2015 10:47 )

 Zas budou muset zvedat koberec

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud