Soud s »brněnským Kulínským«: Vyhrožoval sboristkám kapesním nožem?

Sbormistr sboru Scholastici musici František P. je souzen za pohlavní zneužívání.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: Jiří Nováček, ljš - 
8. dubna 2015
12:52

Tvrdí, že je osahával, posílal jim chlípné esemesky a dokonce jim během výuky šermoval před očima nožem. Brněnský soud prošetřuje kauzu sbormistra Františka P., který je obviněný z pohlavního zneužívání a ohrožení mravní výchovy nezletilých sboristek.

Policie má zřejmě proti bývalému spolumajiteli a šéfovi vyhlášeného pěveckého sboru Scholastici musici Františkovi P. natolik vážné výpovědi nejméně šesti sboristek, že jej drží už rok ve vazbě. Některé dámy se dokonce odhodlaly svědčit až 15 let poté, kdy je jejich umělecký guru údajně znectil.

Z výpovědí svědků se stále více ukazuje, že Františka P. nešlo ve škole přehlédnout. Ke studentům se totiž choval velmi podivně. „Nosil třeba kapesní nožík. Ve sboru ho vytáhl z kapsy, otevřel, položil na stůl a významně si nás prohlížel. Občas s ním zašermoval. Nikoho s ním ale neohrožoval,“ řekla bývalá žákyně na flétnu Michaela O. (20).

Celou kauzu odstartovali rodiče nezletilé Anny L., které sbormistr posílal nevhodné esemesky a se kterou se tajně scházel. „Mám jahody. Přijď, chtěl bych Ti je nasypat do čumáčku,“ psal jí například. To její kolegyni, která se mu nezamlouvala, zase nechtěl vidět vůbec. „Běž si stoupnout někam do zadní řady, na tebe se nebudu dívat, prsatá blondýno,“ křikl prý na ni.

Podle obžaloby sboristky zneužíval také na soustředěních, kde jim dokonce naléval tvrdý alkohol. „Hráli jsme na soustředění po tmě hry na prince a princeznu. Při nich mě našel a líbal a osahával na prsou. Když se rozsvítilo, dělal, jako že nic,“ vypověděla jedna z dívek. 

Podobnou situaci popsala i svědkyně, která přišla k soudu svědčit po dvaceti letech. „Když mi bylo asi třináct, šla jsem s ním na soustředění na vycházku. U trafostanice mi pověděl, že jsem hezká a že se mu líbím. Navedl mi ruku a až se jí uspokojil, šli jsme zpátky,“ řekla.

Františkovi P., jehož případ připomíná kauzu sbormistra Bambini di Praga Bohumila Kulínského, hrozí až osm let za mřížemi.

gabreta ( 8. dubna 2015 16:18 )

No jen aby to nebylo opačně! Nepreferovaný a naopak preferovaný holky se nemůžou vystát, ty co chtějí výhody, mu samy vlezou do postele a problém sbormistra je na světě. Závist a ambice je průšvih. Nakonec je to vidět u modelek, hereček nebo zpěvaček. Pro kariéru udělají cokoli!

tomik007 ( 8. dubna 2015 14:36 )

 Zacinam mit pocit ze vsichni sbormistri budou asi stejnej matros.

bandour ( 8. dubna 2015 13:44 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud