Dva cizinci pobodali v Plzni bezdomovce: Hrozí jim výjimečný trest!

Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK ljš - 
19. února 2015
16:38

Útočili pro zábavu? Policie podezírá dva cizince z toho, že ve středu brzy ráno podobali dva bezdomovce v parku za obchodním centrem Plaza poblíž centra Plzně. Muži ve věku 43 a 60 let byli s mnohočetnými bodnými a řeznými poraněními převezeni do nemocnice. Útočníky, jim hrozí 15 až 20 let vězení, nebo dokonce až výjimečný trest, vypátrali policisté za několik hodin.

„Dnes jsme zahájili trestní stíhání proti dvěma cizincům ve věku 31 a 45 let pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy ve stadiu pokusu,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková. Případ převzali policisté z krajského ředitelství.

„Bude podán podnět k návrhu na vzetí do vazby. Veškeré okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření,“ dodala mluvčí.

Motiv konfliktu není zatím známý. Útočníci nepobývali s bezdomovci na jednom místě. Oba pobodané muže lékaři ve středu operovali a zůstávají v plzeňské fakultní nemocnici.

„Oba jsou hospitalizováni, stabilizovaní a mimo ohrožení života,“ řekla mluvčí nemocnice Gabriela Levorová.

Oba bezdomovci nocovali v zahrádkářské kolonii vedle parku u Plazy. Jeden poraněný z místa utekl do města. Oba měli bodnořezná poranění na krku a hrudníku, uvedla mluvčí krajské záchranky Lenka Ptáčková.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud