Vražda hledače pokladů (†33): Zastřelili ho 150 metrů od restaurace! Tam ho i zapálili

Autor: ČTK, ljš - 
22. 6. 2014
17:20

Vyrazil s detektorem hledat poklady a už se nevrátil. Třiatřicetiletý Denis B., jehož ohořelé tělo našli lidé před týdnem v pražském Klánovickém lese, byl  zastřelen přímo na místě, kde bylo jeho tělo nalezeno, a to pouhých 150 metrů od hospody.

"Třiatřicetiletý muž zemřel vlivem střelných zranění. Stejně tak můžeme potvrdit, že doohledání na místě činu a následné prošetřování jednoznačně potvrdilo, že místo nálezu mrtvého je i místem vraždy," uvedl policejní mluvčí Tomáš Hulan. Svědci navíc policii řekli, že v den vraždy 11. června kolem poledne slyšeli poblíž Smiřické ulice zvuky odpovídající střelbě, přisoudili je však hluku vlaků z nedaleké trati.

Policie hledá další svědky, kteří se v Klánovickém lese a okolí pohybovali v den vraždy mezi jedenáctou až čtrnáctou hodinou, což je doba smrti muže. "Velice přínosnými svědky by v tomto směru mohli být jak obyvatelé Klánovic a návštěvníci lesoparku, tak hosté nedaleké restaurace U Lesa, od které je místo nálezu zavražděného vzdáleno cirka 150 metrů vzdušnou čarou," podotkl mluvčí. Případní svědci se mají ozvat na tísňovou linku 158.

Policie už dříve oznámila, že muž ve středu 11. června odjel do Klánovického lesa ze svého domu v pražských Stodůlkách. V lese plánoval hledat poklady s pomocí minohledačky. Manželce řekl, že se vrátí týž den kolem 15:00. To se ale nestalo, a v pátek 13. června proto oznámili jeho pohřešování. Minulou sobotu dopoledne pak našli kolemjdoucí v Klánovickém lese ohořelé lidské tělo. Nyní mluvčí upřesnil, že Denis jel do Klánovic metrem a následně vlakem.

Minulost

O možném motivu brutální vraždy zatím policie mlčí. Minulý týden vyšlo najevo, že zavražděný pocházel z Uzbekistánu, kde pracoval jako elitní voják. V Česku, kde žil v posledních letech a kde se také oženil, však pracoval v obchodě s dárkovým zbožím.

Hulan dnes odmítl, že vražda v Klánovicích souvisí s dalšími případy zastřelených lidí v Praze. Informace o pohybu muže před vraždou stejně jako předběžná balistická zkouška podle mluvčího "jednoznačně vylučují spojitost s jakýmikoliv případy z minulosti".

Zavražděni střelnou zbraní byli letos v Praze tři taxikáři a starší žena v tramvaji. Dva taxikáři byli zastřeleni v dubnu během jedné noci, jejich těla se našla poblíž Uhříněvsi. Tělo dalšího taxikáře lidé našli počátkem února v zaparkovaném autě v Lužické ulici v Praze 2. Tyto tři vraždy vyšetřuje stejný tým detektivů. V únoru byla v Praze střelnou zbraní zavražděna také čtyřiašedesátiletá žena, jejíž tělo objevili pasažéři v tramvaji číslo 17 v Modřanech.

Doporučujeme
madr1111 ( 23. června 2014 10:16 )

taky si myslím,že jen podle zbraně nemůžou vyloučit,že to není stejný pachatel.může mít i 5 zbraní.Ale možná,že mají víc stop proto to vylučují,snad se jednou dozvíme pravdu

joldh ( 23. června 2014 00:01 )

Šli po něm (Bůh ví proč), že by si dal v hospodě pivko a někoho tam nas-ral a ten mu to spočítal, to je hodně přitažené za vlasy!

amaliana ( 23. června 2014 00:00 )

elitní voják z Uzbekistánu....čirou náhodou zakotvil v ČR a čirou náhodou ho tu za pár let někdo zastřelí a mrtvolu spálí...trochu moc náhod než ožralý myslivec s nápadem..

joldh ( 22. června 2014 23:57 )

Ale houby, tehdejší zvrácený režim měl každý na háku a až na nepatrné vyjímky nezanechávala tehdejší propagada stopy na duši. Dneska je to v tomto směru, čili ve vlivu na výchovu, daleko horší. Uctívaní jsou darebáci, lidi s otřesných charakterem a nejde si od to toho pomoct!

cocca ( 22. června 2014 23:34 )

 Podle fotek to byl sympaťák a hledání pokladů byl jeho koníček.Měl asi smůlu, že byl v nesprávný čas na nesprávném místě. Takhle mohl dopadnout i obyčejný houbař.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud