Na D11 zemřeli dva lidé: Po srážce tří kamionů! Dálnice na Hradec stála čtyři hodiny

Autor: ČTK, simao - 
3. 6. 2014
09:05

Na 8. kilometru dálnice D11 u obce Jirny u Prahy dnes ráno zemřeli dva lidé při nehodě tří kamionů. Dálnice byla ve směru na Hradec Králové uzavřena čtyři hodiny, jeden z kamionů zasahoval i do levého jízdního pruhu... Boj lékařů o životy dvou řidičů byl bohužel marný.

Nehoda se stala před 8:00. První kamion zabrzdil a další dva kamiony, jejichž řidiči nestačili dobrzdit, do něj nabouraly a jejich řidiči zůstali ve vozech zaklíněni.

"Dva řidiče kamionu záchranáři resuscitovali, bohužel lékař musel konstatovat smrt," řekla ČTK mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Další lidé podle ní zraněni nebyli. U nehody zasahoval také záchranářský vrtulník, ten už z místa odletěl.

K nehodě došlo v místě, kde se dálnice sužuje do jednoho pruhu. "Kamióny byly napasovány v sobě, jednotky hasičů ze Středočeského kraje a z Prahy, je musely nejprve oddělit od sebe. Pak byli vyproštěni dva lidé," upřesnila Novinkám mluvčí hasičů Lenka Kostková.

Ve směru na Prahu pak ještě došlo v těchto místech k další nehodě - naštěstí drobnější. Podle Novinek se v protisměru projíždějící řidiči patrně dostatečně nevěnovali řízení, když se dívali na nabourané kamiony.

Dálnice byla ve směru na Hradec Králové zhruba čtyři hodiny zcela uzavřena, levý pruh byl otevřen krátce před 12:00, řekl ČTK mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.

zlymikes ( 3. června 2014 11:19 )

tady padají slova o rychlosti 90 a 130. Zásadní chyba je,že se nedodržuje ustanovení a ani policie nepostihuje § 18 zákona 361/200 kde se píše: 3) Řidič motorového vozidla o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg a autobusu smí jet mimo obec rychlostí nejvýše 90 km.h-1; na dálnici a silnici pro motorová vozidla rychlostí nejvýše 130 km.h-1. Řidič jiného motorového vozidla smí jet rychlostí nejvýše 80 km.h-1. Z toho naprosto logicky vyplývá,že řidič kamionu nesmí jet nikde a nikdy více než 80 km/hod. A kolik jezdí víme všichni.

salto ( 3. června 2014 10:18 )

D11 je prokletá

mr.remy ( 3. června 2014 10:16 )

D11 je v pohodě. Když si řidiči v pravém pruhu nastaví na tempomatech devadesát a ti v levém pruhu 130....všechno bude bezvadně fungovat. Prokletí začíná v okamžiku, kdy se kamiony jedoucí devadesát vzájemně předjíždí a vlítne do toho janek stoosmdesátkou.

salto ( 3. června 2014 09:22 )

D11 je prokletá

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud