Krkavčí matka udusila novorozence a tělo hodila do potoka: Dostala 17 let vězení!

Autor: shp, ČTK - 
5. 5. 2014
12:11

Své novorozeně nechtěla, a tak ho bez slitování udusila v igelitce a tělíčko hodila do potoka. Za vraždu miminka poslal olomoucký soud krkavčí matku Lucii V. (26) na 17 let do vězení. Žena se po vynesení rozsudku okamžitě odvolala.

Podle rozsudku dítě před rokem porodila do záchodové mísy ve svém bytě a v igelitové tašce jej hodila do potoka u domu, kde bydlela. Dítě se podle znalců udusilo. Podle soudu se jednoznačně prokázalo, že se chlapec narodil živý. Ženě původně hrozilo až 20 let nebo výjimečný trest. Případem se bude zabývat vrchní soud, obě strany se proti rozsudku odvolaly.

„Trest nemohl být uložen u samé spodní hranice. Způsob likvidace dítěte je podle našeho názoru neskutečně krutý, to rozum nebere. Sama obžalovaná uvedla, že věděla o existenci babyboxů v jejím okolí. I kdyby dítě nechtěla, mohla to řešit různými jinými způsoby, ne tím, že jej usmrtí,“ uvedl soudce Vladimír Hendrych.

Otec miminko chtěl

Poukázal i na to, že sám otec dítě chtěl. „Byla to zbytečná smrt narozeného člověka,“ dodal soudce. Tragédie se stala loni v květnu v Novém Malíně na Šumpersku. Tašku s mrtvým dítětem našel v potoce místní člověk. Žena podle obžaloby své těhotenství tajila, svému tehdejšímu příteli a otci dítěte i svému okolí tvrdila, že přibývá na váze kvůli potížím se štítnou žlázou.

Podle žalobkyně jediné, co se nepodařilo zjistit, je motiv obžalované. „Jednání se obžalovaná dopustila po předchozím uvážení. Své těhotenství po celou dobu tajila, nepořídila si výbavu. Dítě se nehodilo do konceptu obžalované, ještě před porodem se rozhodla, že se jej zbaví,“ uvedla žalobkyně Michaela Šoková.

Podle obhájce Jiřího Staňka nejsou důkazy o tom, že by žena vraždu plánovala. Potíže se štítnou žlázou si prý sama vsugerovala a skutečně tomu údajně věřila. „Úkony, zda dítě žije, prováděla ve zmatku. Dítě dala do tašky s přesvědčením, že je mrtvé,“ podotkl obhájce.

Doporučujeme
an.manchester ( 5. května 2014 20:49 )

a celkem z dobre situovane asi rodiny, kdyz vidime ten dum, a vidite mela zreme vsechno, ale nevysvetlili ji doma co je to cit, kdovi jak ji vychovali nevychovali , to spis, ale mozna je to v ni, bezcitna zruda, no tak proste vzala zivot obet nemohla se nijak branit ani se odvolat jak ta bestie u soudu ted, tak bych zavedla trest smrti, skoda ze to nejde ukamenovat ji na namesti za vrazdu ditete a kazdeho kdo umyslne dite zabije totez..nebo kreslo..

an.manchester ( 5. května 2014 20:44 )

vite zrudy jako tahle holka, nebo jako treba jsou pedofilove co i znasilni dite a zabiji, ti by meli byt usmrceni, abychom neplaili naklady na jejich uvezneni stravu, jsou na svete jen na to aby tu delali zlo jak vidite sami.Meli by dostavat trest smrti a v tomto pripade i ona, nemela sllitovani a system ma ji za to jeste zivit?ale dulezita je prevenece, nedovolit rozmnozovat se lidem co jsou asocialni, piji droguji nepracuji, slapou atd, sterilizace techto lidi, a pokud nekdo je aktivni napr. pedofil, ubizi diteti, rovenz strerilizace, mozna i jeho blizkych pokrevnich pribuznych, proste zamezit aby se rodily tyhle zrudy, abychom my co chceme normalne zit pracovat,zili v klidu, vim, ze to jeste potrva, nez nejake takove zakony budou, mozna dalsi generace je bude mit, vemte to logicky - regulace lidi valkami je zbytecna, staci regulovat pocty lidi co se narodi a hlavne KDO se narodi....zruda nebo normalni clovek, z urciteho uhlu nevime, nevyrostla by li z jejiho ditete take zruda, jako je ona, ale to ji urcite neopravnuje ke vrazde, jeji motivy byly zistne, dite nechtela, tak sobecky bez citu jak obet trpi, kdyz se treba dusi ji usmrtila....to je tema na diskuzi, jak trpi takove mimino, uz clovek, kdyz se narodi, ale jak take trpi pri interupci nekdy uz vyvinute dite, to je dalsi tema...i to je svym zpusobem vrazda...

marlen52 ( 5. května 2014 16:36 )

když se odvolala tak bych ji napařila ještě víc

bibs_7 ( 5. května 2014 15:42 )

Ono tie d.e.b.i.l.k.y snád vyslovene chcú byt chytené, inak by to nepohadzovali stále okolo domu.

zlymikes ( 5. května 2014 15:12 )

IQ houpacího koně - vždyť si to mimino hodila přímo pod okna baráku,kde bydlela

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud