Výbuch na palestinské ambasádě: Velvyslanec držel bombu v rukou

31. 3. 2014
08:38

Žádný atentát to nebyl! Výbuch na palestinské ambasádě v Praze Suchdole, při němž zemřel velvyslanec Džamál Muhammad Džamál, nezpůsobil nástražný výbušný systém trezoru a nešlo ani o atentát. Diplomat podle expertíz držel bombu v rukou

Podle policejní mluvčí Andrey Zoulové je ze závěrů odborných znaleckých posudků zřejmé, že nešlo o speciální zabezpečení trezoru. "Tento závěr vyplynul mimo jiné i z vyšetřovacího pokusu, který prokázal, že k výbuchu nedošlo uvnitř tohoto trezoru," napsala mluvčí.

Po teroristickém či jiném násilném útoku, které policie vyloučila hned na začátku vyšetřování, tak kriminalisté nyní vyloučili další vyšetřovací verzi. Genetická, pyrotechnická a chemická znalecká zkoumání stále nejsou dokončeny, další výsledky budou mít vyšetřovatelé podle Zoulové během několika týdnů.

Ambasadora na Nový rok smrtelně zranila exploze, kterou způsobila výbušnina. Výbuch nastal po otevření sejfu v novém sídle ambasády v pražském Suchdole, kam byl trezor krátce předtím přestěhován. Česká policie případ vyšetřuje jako usmrcení z nedbalosti, ale Džamálova dcera Rana byla krátce po neštěstí přesvědčena, že její otec byl zavražděn.

Video Palestina pláče: Takhle stěhují mrtvého vylvyslance! - David Malík, Barbora Horáková
720p 480p 360p 240p

Policie navíc tuto událost vyšetřuje rovněž jako nedovolené ozbrojování, protože v budově po neštěstí objevila dvanáct zbraní z osmdesátých let. Podle palestinského prohlášení pro policii byly darem od představitelů tehdejší ČSSR. Policisté následně zahájili balistické zkoumání, které má vyloučit, že byl se zbraněmi na území ČR spáchám trestný čin.

namoroman ( 31. března 2014 17:21 )

My rasisté nejsme. To jen bleble tady vyšiluje - asi má záchvat amoku

namoroman ( 31. března 2014 17:18 )

Takový nenávistný příspěvek může zplodit jen nacista. Záleží ke kterému národu patříš. Jsi na něj zřejmě hodně hrdý. A vypni si Caps lock - nevím proč tady trapně "hulákáš"...

tummy ( 31. března 2014 16:02 )

 no no nejsme my nahodou rasiste????takovy kultivovany clovek je mi milejsi nez nejake strevo ktere se neumi ani slusne vyhadrovat.mam rad muslimy ziji s nimi a jsem jeden z nich ale tobe rasisto islamofobe a buh vi co jeste bych ani ruku nepodal

blebleble504 ( 31. března 2014 14:36 )

TAK SI NAJDI ARABA....V ARABSKYM SVĚTE MŮŽE MUŽ SVOU ŽENU I ZABÍT JELIKOŽ JI VLASTNÍ JAKO VĚC....ŽENY MEMAJÍ ŽÁDNÁ PRÁVA A PROTO BY JSI IHNED DO NĚJAKÉHO ARABSKÉHO RÁJE MĚLA ODJET.....TAKOVÁ DEMENTNÍ KRÁVA JAKO JSI TY TO SE MÁLO KDY POVEDE ZPLODIT..

blebleble504 ( 31. března 2014 14:23 )

SALAM ALAJKUM......SALAM PRO VŠECHNY........V.Y.K.U.R.V.E.N.Ý MUSLIMOVÉ...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud