Čtvrtek 6. květen 2021
Svátek slaví Radoslav, zítra Stanislav
Oblačno, déšť 13°C

Ujížděli policii a zaplatili životem: Řidič a spolujezdkyně zemřeli při nehodě!

V Českých Budějovicích dnes havaroval vůz ujíždějící policejní hlídce. Na místě zemřel čtyřicetiletý řidič i jeho spolujezdkyně.
V Českých Budějovicích dnes havaroval vůz ujíždějící policejní hlídce. Na místě zemřel čtyřicetiletý řidič i jeho spolujezdkyně.  (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK, Jiří Čada, lm - 
23. března 2014
09:23

Děsivé tragédie byla v neděli časně ráno svědkem policejní hlídka, která v centru Českých Budějovic pronásledovala ujíždějící vozidlo. To po pár metrech narazilo do stromu. Ve zcela zdemolovaném Audi A8 na místě zahynul řidič (40) a jeho spolujezdkyně.

Auto policisté zastavili před 02:30 poblíž Dlouhého mostu na Jiráskově nábřeží kvůli běžnému dopravnímu přestupku. „Když jeden mužů hlídky vystoupil z policejního vozidla, řidič zařadil a sešlápl plyn. Ujížděl po Jiráskově nábřeží, odkud odbočil směrem ke sportovnímu areálu,“ popsal mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner. Řidič se při kontrole odmítl podrobit dechové zkoušce.

U stadionu ale nezvládl zatáčku a narazil do stromu.  "Po projetí zatáčky policisté místo koncových světel vozidla Audi spatřili na vozovce utrženou zadní nápravu vozu, dvě těla a havarované, k nepoznání zdemolované zbytky přední části vozu," uvedl mluvčí. Muži z Českobudějovicka ani jeho spolujezdkyni už podle něj nebylo pomoci.

Auto, které podle záchranářů postupně narazilo do tří stromů, bylo zcela zničené. Těla ležela vedle něj. "Muž a žena středního věku utrpěli mnohačetná poranění, kterým podlehli bezprostředně po nárazu. Zasahující lékař tak již mohl pouze konstatovat jejich smrt," sdělila mluvčí krajské záchranky Petra Kafková. "Řidič je z Českobudějovicka, spolujezdkyni se nám zatím nepodařilo ztotožnit,“ dodal Matzner.

Případ si převzali jihočeští kriminalisté. Ti musí rovněž objasnit, proč šofér před policisty prchal.

ivkanatka ( 23. března 2014 10:58 )

Na Novinky.cz kritizují diskutující PČR, že je pronásledovala. Měli by si ale ti dotyční uvědomit, že ujíždět před Policií se třeba v Americe trestá ostrou palbou. Zřejmě ti, co ujíždí, nemají čisté svědomí ( alkohol v krvi, drogy, krádež, apod. ). Navíc, ujíždět se přeci nevyplatí - buď jej chytí, nebo se zabijí. Třetí možnost, že ujedou a nebudou chyceni a potrestáni je dost nepravděpodobná, navíc ve městě. Dále tam někteří kritizují, že tolik hlídek PČR neí nikde v republice vidět. Pokud se ale něco stane jim a Policie není ihned v dohldu, tak zase kritizují, že nikde nejsou vidět. Naopak, je dobře, že jsou tolik vidět, neboť i zde, v ČB roste kriminalita rychlým tempem a Policie je tu od toho, aby nás chránila. Ti hoši při výkonu své práce nasazují své životy ( stejně jako hasiči a záchranáři ) a určitě nejsou šťastni z gaunerů, které pronásledují, neboť i oni mají své rodiny a děti, které chtěji vidět vyrůstat.Takže názory některých diskutujících jsou názory lidí, kteří asi jednají stejně,pokud něco zaviní - ujedou. Proto také tolik neštěstí na silnicích. Žila jsem 3 roky v Rakousku a když tam někoho jejich Policie zastavila, nikdo si netroufl ani s nimi sjednávat, natož ujíždět. Respekt z nich tam mají a to je to, co díky takovýmto lidem naší Policii chybí. Přísnější tresty a větší pokuty by je trochu zbrzdili. Na našich silnicích je vybržďování, riskantní předjíždění a jízda na červenou už " národním sportem ", který stojí životy i nevinné lidi. Pokud se blázen za volantem zabije, tak ho vůbec nelituji, je o jedno nebezpečí na silnicích míň !

bravotango ( 23. března 2014 10:06 )

nechápu naco je to dobré,utíkat

jarmusch ( 23. března 2014 10:01 )

OK, škoda těch poničených stromů

75pedro ( 23. března 2014 09:53 )

Desítky stejných článků a osudů arogantních řidičů Audi... Chudák holka a její rodina

evita5555 ( 23. března 2014 09:45 )

Pozerajú veľa amerických filmov,krvákov, veľa chlastajú a potom nenájdu pár korún na taxík domov. Nooo, za blbosť sa platí a niekedy cenou najvyššou. My ostatní si môžeme gratulovať, že tohto piráta už určite nestretneme, ani o pol tretej ráno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání