Smrt dívek na rallye kvůli krvavé pětistovce? Traťový komisař popsal detaily tragédie v Lopeníku!

Autor: ČTK, simao, sč - 
11. 2. 2014
10:25

Obrovská tragédie z 10. listopadu 2012 se dnes řeší u soudu - smrtící rallye v Lopeníku, při které zahnuly čtyři dívky (†7, †18, †18, †20)! Až šest let vězení hrozí mladému traťovému komisaři Petrovi P. (22) za usmrcení z nedbalosti. Ve své dřívější výpovědi přitom prozradil detaily hrůzného okamžiku. Třeba to, že mu přítelkyně Beáta pomáhala a měli se roz1462767:gallery:true:true:true1462815:gallery:true:true:true1462814:gallery:true:true:truedělit o honorář za dohled nad závody - o "krvavou" pětistovku... 

Viditelně rozrušený dorazil dnes Petr P. k okresnímu soudu v Uherském Hradišti, který začal projednávat předloňskou tragédii při závodech rallye v Lopeníku. V listopadu 2012 zde zemřely čtyři dívky. "Přišel jsem o svou milovanou přítelkyni a další známé," hlesl mladý traťový komisař, kterému hrozí 6 let za usmrcení z nedbalosti a těžké újmy na zdraví z nedbalosti.

Podle policie pustil dívky k trati. Bezbranné holky pak smetlo závodní auto, které vylétlo mimo vozovku. Jeho řidič obviněn nebyl. Podle kriminalistů však nechyboval jen traťový komisař, ale "do jisté míry udělaly chybu i divačky, když porušily předpisy a šly blíže k trati". Petr P. je ale podle policie včas nevykázal do bezpečné zóny. A došlo k tragédii, která vrhla smutný stín na celé závody rallye.

Video Video z rozloučení se sestrami, které v Lopeníku tragicky zahynuly při rallye - Blesk - Martin Hurda

Školení neškolení a brigáda za pětistovku

Petr P. dnes odmítl vypovídat a odkázal se na svou výpověď při přípravném řízení. V ní prozradil, že mu kamarád den před tragédií nabídl přívýdělek 500 Kč za dozor při závodech. V den rallye pak dorazil do hasičské zbrojnice do Březové, kde rozdělovali instrukce dva muži, které neznal. Podepsal prý papír, že je traťovým komisařem, žádné obsáhlejší školení však prý nepodstoupil. Dostal však instrukci, že před závodem dostanou pásky, kterými ohraničí bezpečný prostor. Prý je nedostali a prostor se jimi zabezpečil až bezprostředně po nehodě, před příjezdem policie...

K osudnému okamžiku pak došlo, když se traťový komisař rozhodl přejít na druhou stranu silnice, která se mu zdála bezpečnější. Pomáhat mu přitom během závodu měla i Beátka. A pak si měli rozdělit odměnu v podobě pětistovky... Když uslyšel Petr řev motoru vozu bratrů Bartoníčků, bylo pozdě. Během děsivého okamžiku už jen uviděl holky, ležící u hranice dřeva. Mrtvé.

Video Unikátní video z tragické rallye v Lopeníku - TN.cz

Během pravděpodobně třídenního soudního projednávání bylo na dnešek naplánováno přednesení obžaloby, výslech nároků poškozených, svědků a také samotného obžalovaného. Kdy bude vynesen rozsudek, však zatím známo není. Je možné, že hlavní líčení bude kvůli doplnění důkazů ve čtvrtek odročeno.

mememumu ( 12. února 2014 16:59 )

Ne, já jsem to auto neřídil. Já neobhajuju vrahy - už jen proto, že v tomto případě žádní vrazi nejsou. Ty mi, hova.do vylízané, nebudeš říkat ať se nad sebou zamyslím - když nechápeš ani takovou banalitu, jako je význam slova "vrah". Odpade jeden, který má jakákoliv práva pouze zoufalým omylem vyměklé společnosti.

e.44 ( 12. února 2014 11:12 )

Se zamysli nad sebou ty, cvoku, co tu nesmyslně nadáváš do vrahů těm, co za nic nemohli Vylítnout z trati při závodech je zcela běžné a nijak trestné a závodníci nemají žádný vliv na to jestli si k trati na nebezpečné místo nalezou nějaké blbky a nějaký blbec je tam nechá.

e.44 ( 12. února 2014 11:05 )

na tobě blbot tutově přímo kvete, jane.....

e.44 ( 12. února 2014 11:02 )

e.44 ( 12. února 2014 11:02 )

ty asi skutečně nikdy nedospěješ Pořád tu plácáš nesmysly jak umanutý děcko, Hofhans

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud