Mrázkův kamarád Provod: Mám strach z likvidace!

Miroslav Provod a Tomáš Pitr během dřívějšího projednávání jejich kauzy
Autor: Lukáš Vincourek - 
12. 12. 2013
13:28

Téměř dvacet let táhnoucí se kauza daňových úniků podnikatelů Tomáše Pitra a Miroslava Provoda se potáhne dál. Vrchní soud dnes zamítl jejich odvolání, Pitrovi ale snížil trest o jeden rok. Oba se zřejmě odvolají k Nejvyššímu soudu. Provod uvedl, že se bojí o svůj život.

Téměř dvacet let táhnoucí se kauza daňových úniků podnikatelů Tomáše Pitra a Miroslava Provoda se potáhne dál. Vrchní soud dnes zamítl jejich odvolání, Pitrovi ale snížil trest o jeden rok. Oba se zřejmě odvolají k Nejvyššímu soudu.

Soud uznal vinným i Pitrova společníka Miroslava Provoda, kvůli novoroční amnestii ho však nemohl potrestat.

"Časová vzdálenost od spáchání trestné činnosti vedla vrchní soud k závěru, že trest odnětí svobody ve výši pět let je nepřiměřeně přísný," prohlásil dnes předseda senátu Viktor Mach. Odvolání Provoda i státního zástupce soud zamítl.

S kauzou "se pere" i justice

Podle Miroslava Provoda, který, ač nemůže být kvůli Klausově amnestii potrestán, se stále dovolává očištění jména, je celá kauza minimálně uměle vykonstruovaná.

„Víte, na celé záležitosti je zajímavých hned několik věcí. Například, že pokaždé, když je soud v úzkých, změní se soudce nebo státní zástupce. Nejdříve dva vyšetřovatelé na kauze odmítli dělat a od policie museli odejít. Třetí kauzu vzal někdo nový, odstíhal nás bez jediného důkazu a byl povýšen do inspekce ministerstva vnitra,“ vyjmenoval Provodo pro Blesk.cz a pokračoval:

Obžaloba tvrdí, že Pitr s Provodem se jako zástupci obchodní společnosti Centrum dopustili zvlášť závažného zločinu zkrácení daně pomocí fiktivních faktur na reklamní a zprostředkovatelskou činnost. Údajně tak připravili stát o 23,4 milionu korun. Před soudem kvůli tomu poprvé stanuli už v roce 2004.

"Proběhlo několik podivných událostí, náznaky vydírání a strach z mé likvidace,“ řekl Provod Blesk.cz s tím, že měl informace od dvou elitních policistů.

P a P se odvolají k Nejvyššímu soudu

Provod dnes Blesku.cz potvrdil, že se proti dnešnímu verdiktu Vrchního soudu odvolá k poslední možné instanci, Nejvyššímu soudu.

„Jde mi o pravdu. A o čest mého jména. Neexistuje jediný přímý důkaz proti nám. Dodnes nám ani nikdo nedoměřil to údajně nedoplacené DPH. Já se odvolám a Tomáš Pitr se musí poradit s advokátem, protože mu případ koliduje s amnestií,“ dodal Provod pro Blesk.cz.

Pitra amnestie nezahrnula, protože se v minulosti skrýval před spravedlností v zahraničí. Kontroverzní podnikatel byl již dříve pravomocně odsouzen ke tříletému trestu vězení za vyvedení akcií potravinářských společností Setuza a Milo Surovárny ze společnosti Agrocredit a jeden daňový únik.

V roce 2007 utekl mimo republiku, v roce 2010 byl zadržen ve švýcarském Svatém Mořici a strávil dva roky ve vazbě. Soudy ho loni na podzim podmíněně propustily na svobodu a stanovily mu tříletou zkušební dobu.

milofr ( 12. prosince 2013 19:52 )

a Nejvyšší soud /ta banda modrejch zločinců) ho propustí jako neviňátko a ještě se mu omluvíme

andreslawicky ( 12. prosince 2013 14:00 )

Bože to je zase žvást čeho se Provod bijí když dnes nemá nic kdo bude likvidovat totální nulu která už jen píše knihy jako Kmenta.Provod dnes nemá vůbec nic,Pitr to je jiná liga a měl poslouchat radu svých advokátů a vydržet to strašnou vazbu ve Švýcarsku kde měl barevnou televizi,mohl libovoně telfonovat a výběr měl z pěti jídel.Nemusel pracovat a mohl používat PC s přístupem na internet jelikož nebyl ve výkonu trestu ale ve výkonu vazby.Tím že se vrátil udělal velkou chybu jelikož socani kteří ho vlastně poslali sedět a donutili utéct mimo ČR chtějí jeho peníze z Provoda už nevytlučou ani kačku tak se Provod najednou bojí o krk

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud