Pondělí 19. duben 2021
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Zataženo, déšť 10°C

Stěžovala si na podmínky ve vězení: Krásnou členku Pussy Riot poslali na Sibiř!

Naděžda byla převezena na Sibiř.
Naděžda byla převezena na Sibiř.  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ljš, ČTK - 
5. listopadu 2013
15:44

Stěžovala si, tak dostala trest ještě horší. Členku ruské punkové skupiny Pussy Riot Naděždu Tolokonnikovovou posílají na Sibiř. Od svého manžela a syna bude tedy vzdálena více než 4400 kilometrů!

Odsouzená členka ruské punkové kapely Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová, která téměř před třemi týdny "zmizela" v rozlehlém systému ruských věznic, je na cestě do nového tábora na Sibiři. Novinářům to řekl její manžel Pjotr Verzilov.

Třiadvacetiletá Tolokonnikovová podle něj míří do tábora ve východní části Krasnojarského kraje, v obci Nižnij Ingaš, vzdálené 4400 kilometrů od Moskvy. "Sibiřské vyhnanství" je podle Verzilova trestem za to, že si punkerka troufala stěžovat na "otrocké podmínky" ve vězeňském táboře v Mordvinsku, který leží asi 600 kilometrů jihovýchodně od hlavního města.

Své 24. narozeniny tak Tolokonnikovová ve čtvrtek nejspíše oslaví "kdesi v samovazbě" na cestě do nové věznice. Na svobodu by punkerka měla vyjít v březnu příštího roku.

Je v pořádku?

Ruský ombudsman Vladimir Lukin dnes s odvoláním na informace od vězeňské správy ujistil, že Tolokonnikovová je v dobrém zdravotním stavu, doprovází ji lékař a nedrží hladovku.

Punkerka se ocitla na cestách poté, co si stěžovala na strádání ve vězeňském táboře v Mordvinsku, kde si začala trest odpykávat. Kvůli konfliktu s vedením věznice se bála o život, a tak si i hladovkou vymohla přeložení jinam.

Pussy Riot prosluly loni únoru, kdy krátce před prezidentskými volbami uspořádaly v hlavním pravoslavném chrámu země "punkovou modlitbu", prý na protest proti tomu, že špičky pravoslavné církve podporovaly návrat Vladimira Putina do Kremlu. Odsouzení punkerek vyvolalo v zahraničí protesty, v Rusku ale vysoké procento obyvatel s trestem souhlasí.

anka ( 5. listopadu 2013 21:39 )

pokud by vsichni v Rusku drzeli usta a krok, nikdy by se tam nic nezmenilo...

anka ( 5. listopadu 2013 21:33 )

na tu VB jste prisel jak

anka ( 5. listopadu 2013 21:13 )

tyhle holky nemaji v kriminale co delat a pokud to nevidite...ja vam oci neotevru...

japos22 ( 5. listopadu 2013 20:26 )

To bude zima. I naši legionáři po návratu z Ruska říkali, že nejhorší byla zima.

namoroman ( 5. listopadu 2013 20:19 )

Na zimu na Sibiř Chuďátko Kuva tam bude kosa

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání