Zloděje střelil kuší do hlavy: Máme právo bránit svůj majetek?

Muž zasažený šípem na cestě do nemocnice  (Autor: Záchranná služba Moravskoslezského kraje)
Autor: oj - 
28. dubna 2012
18:58

Muž, který ve čtvrtek v Chotěbuzi na Karvinsku postřelil kuší zloděje, který se vloupal do jeho objektu, bude obviněn z těžkého ublížení na zdraví. Podle policie nešlo o nutnou obranu. Lidé z vesnice však jeho čin obhajují. Nájezdům zlodějů čelil pravidelně a už neviděl jinou možnost, jak je zastavit.

"Romové se mu dovnitř vloupali snad třikrát. Je to hodný a tichý kluk, ale tohle ho opravdu rozčílilo. Jako zámečník si udělal opravdu dobré jištění vrat, stejně se ale dovnitř probourali. Nikdo se tady jeho reakci nediví," uvedl pro server idnes.cz hostinský z nedaleké restaurace. Podobně hovoří i další obyvatelé vesnice.

O tom, co se přesně odehrálo policie mlčí. Podle informací Blesku chtěli autoservis v Chotěbuzi vykrást tři zloději. Zoufalý majitel vytáhl kuši a jednoho z nich střelil do hlavy. Skupina zlodějů prý tyranizovala celé okolí a kradla vše kovové.

Těžce raněný muž, kterého se šípem v hlavě přepravil vrtulník do nemocnice, zůstává v kritickém stavu. Kriminalisté nyní vyšetřují, zda šlo o nutnou obranu, nebo majitel autoservisu použil zbraň neoprávněně.

 

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud