Expolicista ukopal družku a nechal ji umírat 16 hodin: Dostal devět let

Autor: Ondřej Požár - 
7. února 2012
12:26

Dlouhé hodiny umírala předloni v prosinci v bolestech družka bývalého policisty Radka M. (42). Muž, který sám loni po dvou vážných úrazech hlavy a páteře skončil na vozíku, ji nejméně třikrát kopl do hlavy a hrudníku. O sedm let starší žena zemřela až o den později na chodníku v Kuřimi u Brna! Za zabití dostal v úterý devět let vězení.

Smrtonosný útok se odehrál 17.prosince 2010 v pronajatém bytě v Nádražní ulici v Kuřimi. Radek M., který byl víc než deset let u policie, zaútočil na opilou partnerku Dagmar Š. a nejméně třikrát ji kopl do těla.

Žena trpěla celý den, než zemřela!

"Žena utrpěla krevní výrony na hlavě, mírný otok mozku a zlomeninu hrudní kosti. Měla také zlomená žebra. Obžalovaný jí po útoku nezajistil lékařskou péči. Při útoku došlo k porušení mezižeberních cév, krvácení a roztržení pohrudnice. Následovalo selhání životních funkcí a oběť na následky napadení zemřela na chodníku o den později," uvedl soudce Miloš Žďárský.

Za těžké ublížení na zdraví se smrtí soud invalidovi na vozíku, který během třinácti let u policie prošel výcvikem bojového sportu aikidó, udělil devět let v nejtvrdším žaláři.

Muž je v rehabilitačním ústavu

Muž si verdikt nevyslechl, protože je nyní hospitalizovaný v rehabilitačním ústavu v Hrabyni. "Jsem od pasu dolů ochrnutý, ale zkouším chodit a dělám první kroky," uvedl minulý týden u soudu obžalovaný.

Ten nejprve loni v červnu utrpěl v práci úraz hlavy. O pár měsíců později uklouzl v koupelně a zlomil si druhý bederní obratel! Od té doby je na vozíku.

Video Obžalovaný k soudu přijel na invalidním vozíku - Ondřej Požár

Nutnou obranu útočníka soud vyloučil

Radek M. se v pátek u Krajského soudu v Brně hájil, že opilá družka ho napadla jako první. A zlomila mu levou ruku, kterou měl v té době v ortéze. "Jen jsem se bránil," tvrdil obžalovaný.

Jeho nutnou obranu však soud podle předsedy senátu Miloše Žďárského vyloučil. "Jde o bývalého policistu s výcvikem. Věděl, že útočí na životně důležité orgány. Nešlo sice o přímý úmysl způsobit ženě smrt, ale s možnými následky útoku byl obžalovaný zcela srozuměn," zdůraznil soudce.

Podle něj Radkovi M. hrozilo za zabití 8 až 16 let vězení, takže na návrh žalobkyně dostal trest při spodní hranici sazby. Státní zástupkyně je s verdiktem spokojená. Obhájce se k trestu nevyjádřil.

anka ( 7. února 2012 22:17 )

 jenom 9 let pro policitu ktery ukopal k smrti svoji partnerku

cert ( 7. února 2012 18:11 )

To by mohl být dobrý kamarád podobného "beránka" T. Čermáka.

abyss ( 7. února 2012 16:31 )

Takto to beru. A ta poslení věta - bohužel pravda pravdoucí

abyss ( 7. února 2012 16:30 )

Já to původně taky pochopila úplně stejně jako ty a už jsem chtěla buban vynadat

buban ( 7. února 2012 15:47 )

nejsem na cajty vysazena-a oddelujte, prosim, jejich cinnost sluzebni od cinnosti soukrome. Velmi dobre vim, ze pokud cesky policajt zmlati ci umlati partnerku, byt by i ex-cajtem byl, hleda se vsechno mozne na zmirneni pravni klasifikace jeho trestneho cinu a i pak dostane nejmin, co je mozne. Byt by to bylo daleko siroko zname ozrale nasilnicke h-o-v-a-d-o. Cest ceske policie prece musi byt chranena...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud