Neděle 23. ledna 2022
Svátek slaví Zdeněk, zítra Milena
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Postřelil bratra, dostal 11 let vězení

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Archív)
Autor: ČTK, mivr - 
2. června 2011
16:12

Muž ze Dvora Králové na Trutnovsku loni v prosinci postřelil bratra, ve středu ho hradecký krajský soud poslal na jedenáct let za mříže. K činu se doznal a řekl, že toho lituje.

Muž se neúspěšně snažil přesvědčit bratra, aby stáhnul své oznámení upozorňující na údajné machinace s účty, kterých se prý dopustila manželka obžalovaného. Po neúspěchu vzal ze skříně opakovací malorážku, ze které na bratra nejméně šestkrát vystřelil a minimálně dvakrát ho zasáhl. Poté přivolal záchranáře, kteří postřeleného převezli do fakultní nemocnice.

"Nikomu jsem nechtěl ublížit, nevím, proč jsem střílel," řekl soudu obžalovaný, který tvrdil, že přijel ke svému bratrovi spáchat sebevraždu a podle svých slov nechtěl nikomu ublížit.

Obžalovaný podle spisu následně ještě vystřelil na zaparkované automobily, po příjezdu policistů na místo se zabarikádoval na půdě a tvrdil, že se chce zabít. Po třech hodinách se vzdal. O několik dní později dům, kde se incident stal, poničil požár, který podle policie založila žena podezřelá z finančních machinací.

mumar ( 2. června 2011 16:38 )

kurna za postreleni 15 let a za osoulozeni 8 decek kdosi dostal 8 miluji te cesko

crakazasecrak ( 2. června 2011 16:27 )

NA VŠECHNO JE OMLUVA!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání