Student Jan (†21) se zabil tak, jak mu řekl kanibal

26. 5. 2011
05:00

Student historie Jan N. (†21) z Pardubic se chtěl stát další obětí slovenského kanibala Mateje Čurka. Měli spolu domluveno, že ho Čurko zavraždí v pátek třináctého. Když ale kanibala 10. května chytila a postřelila policie, Honza spáchal o den později sebevraždu. Zemřel ve stejný den jako Čurko, který podlehl zraněním.

Nikdo z Honzova okolí nedokáže říct, proč tak hrozný čin student třetího ročníku Filozofické fakulty Univerzity Pardubice spáchal. Rodiče si to nedokázali vysvětlit. Otec našel smazanou e-mailovou komunikaci mezi svým synem a kanibalem Čurkem. Student v ní píše, že již koupil i lístek na vlak do Kysaku na Slovensku. Cestovat měl v pátek 13. května. V emailech si psali o tom, jak Čurko Honzu bodne do srdce a zahrabe v lese. Mladík trpěl depresemi a sebevražednými sklony. Co ho k nim vedlo, však zůstává zahaleno tajemstvím. Problémy ve škole neměl. Přítelkyni prý žádnou také ne. Nikdo neslyšel ani o tom, že by měl být napojen na nějakou sektu.

Když se mladík dozvěděl o chycení a smrti Čurka, nezvládl patrně situaci a zabil se. Zřejmě si bodl nůž do srdce sám, tak, jak to plánovali s Čurkem. Ve středu odpoledne ho našla již mrtvého dvojice, která šla do bývalého vojenského prostoru Pod Vinicí venčit své psy.

Policie od počátku mluvila o případu jako o sebevraždě. Neukončila však dosud jeho vyšetřování. „Smrt mladého muže stále prověřujeme. Případ nebyl zatím uzavřen,“ uvedla včera Markéta Janovská z pardubické policie.

Její kolegové včera navíc prošetřovali další tragickou smrt studenta z Filozofické fakulty Univerzity Pardubice. Kolem poledne přímo z učebny, kterou navštěvoval i Jan N., vyskočil student druhého ročníku katedry anglistiky a amerikanistiky. „Kriminalisté jsou na místě a zjišťují podrobnosti pádu mladého muže z okna. Nemohu zatím říct, zda oba případy spolu nějak souvisí,“ uvedla Eva Maturová z pardubické policie. Podle spolužáků chlapec skočil kvůli neúspěchu u zkoušky.

chjo ( 26. května 2011 17:56 )

nechápu proč není diskuze pod článkem Nálezce těla Honzy: Vypadalo to jako vražda, ale ok nálezce pochybuje, že se dokázal zabít sám, dle jeho názoru není možné, aby si dotyčný probodl srdce, nůž vytáhl a znovu zabodnul bohužel, znám případ, kdy jeden známý "si" udělal to samé, dvakrát bodl do srdce a naše kriminálka to uznala také jako sebevraždu.. já teda nevím co si o tom myslet, ale také mi to nepřijde možné podle mě je pro ně jednodušší to uzavřít jako sebevraždu než hledat vraha.. u onoho známého také nevěřím, že by si to udělal sám. už jen pro to, že plánoval budoucnost atd.. je mnoho věcí, které mi tam nesedí, např v době úmrtí okolo baráku jezdil jiný muž, který chodil s jeho přítelkyní (měla dva) a když jsem mu řekla, že onen je mrtvý a že takto nebyl ani překvapen, také se výslechu dost bál a prý co jim má říkat.. mně se například nikdo na nic neptal, na to že onen mrtvý byl můj "skoro"švagr.. prostě kriminlka to uzavřela jako sebevraždu ale je mnoho lidí včetně mně, kterým tomuto nevěří .. je tam mnoho otázek, ale hold bylo to asi jednodušší uzavřít jako sebevraždu takže zpátky tady k Honzovy.. ohldně Čurka je také mnoho otazníků.. byl či nebyl tím za koho ho policie považuje? to je jedno, ale proč na něj nehodit posmrtně vliv na sebevraždu po jeho popravě (také nechápu proč x cvičených policajtů neumí zneškodnit kohokoliv aniž by ho nezabila)

crakazasecrak ( 26. května 2011 15:30 )

to já bych vzal mačetu a sekal hlava nehlava. ..

ctenar ( 26. května 2011 11:45 )

co žral lidi a ukájel se na mrtvolách!!!

evita5555 ( 26. května 2011 10:44 )

Každú minútu ľudí niekto ohrozuje, vymýva im mozog. A na Slovensku asi najviac. Najnovšie majú slováci problém so sčítaním ľudí. Po rôznych nedošetrených kauzách bytových mafií a podobne majú pocit, že keď odovzdajú úplne bežné informácie o sebe, tak budú ohrození. Tieto informácie si zistí ktokoľvek úplne bežným spôsobom za pár minút keby mal záujem. Ale ozve sa jeden blbec úradník a zmátorí polovicu národa. A ľudia sú v strese, lebo majú pocit ohrozenia.A tak to ide dokola.

01380138 ( 26. května 2011 10:24 )

Tato doba nahrává všem kdo není schopný se vyrovnat s tímto uspěchaným životem fakt to stojí za h....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud