Řidič (22) z Brna: Za tragickou nehodu v opilosti osm let!

Autor: ČTK, rvs - 
11. 11. 2010
16:16

Za nehodu v opilosti by měl dostat osm let v kriminálu! Takový trest pro opilého řidiče, který zabíjel v centru Brna navrhuje obžaloba. Petr Z. letos počátkem července usedl za volant bez řidičského oprávnění a v silné opilosti způsobil tragickou nehodu. V centru Brna srazil dvě ženy - matku s dcerou. Starší zemřela. Mladík měl v krvi 2,5 promile alkoholu. Verdikt padne v pátek.

Před tragédií si Zahradník zašel s přáteli na pivo. Podle své výpovědi jich vypil pět, státní zástupce se ale domnívá, že jich bylo více. Pak se parta dohodla, že zajde do jiné restaurace. Zahradník tvrdí, že se nechal umluvit, aby ji odvezl, ostatní se ale hájí tím, že naopak on trval na tom, že pojedou autem.

Ve svém Chrysleru Neon přátelům v ulicích předváděl, jak řidiči formule 1 zahřívají před závody pneumatiky svých strojů. Záhy se v ulici Veveří stala tragédie. V rychlosti 70 kilometrů v hodině měl objet tramvajový ostrůvek, na němž stálo pět lidí.  Manévr nezvládl, dostal smyk a vjel na něj. Smetl dvě ženy.

Tragédii přihlíželi příbuzní oběti

Vše se stalo před zraky asi 20 lidí včetně dvou nejbližších obětí kolize - manžela usmrcené osmačtyřicetileté ženy a otce zraněné patnáctileté dívky. Svědkem byl také syn usmrcené. Pachatel pak z místa uprchl do nedaleké restaurace, kde si objednal pivo. Krátce poté jej vypátrala a zadržela policie.

Podle státního zástupce Jaroslava Mezníka spáchal Zahradník kolizi kvůli nerespektování zákonů a pravidel silničního provozu "zvlášť otrlým a zavrženíhodným způsobem". Následně se podle něj zachoval zbaběle, když z místa uprchl a snažil se pak vymluvit na to, že tak jednal kvůli údajnému poranění na hlavě. Po zadržení byl dvakrát prohlédnut lékařem, zranění ale nebylo prokázáno a informace o něm není v žádné dokumentaci. Obžaloba navrhuje odsouzení mladíka za obecné ohrožení a neposkytnutí první pomoci.

iris5 ( 15. listopadu 2010 05:37 )

Souhlasím, alkohol+drogy+volant=v lepším případě sebevražda, v tom horším vražda a bez všelijakých průtahů. V kriminále se stejně přiučí co ještě neumí!

vinnetouvi ( 13. listopadu 2010 15:16 )

Nezbývá než pomsta rodiny, když naše "zákony" neumožňují odpovídající tresty. Stejně tak v případě šlapky Rolincový z kotárů.

kdoasi ( 12. listopadu 2010 18:23 )

dostal 6 let a jeho obhájce nezapomněl poznamenat, že odsedí stejně jen polovinu. A můžeme se všichni vztekat, nadávat a třeba se kousnout do pr... nepomůžeme si.

kdoasi ( 12. listopadu 2010 16:43 )

Souhlasím s kecalistkou....sednout za volant pod vlivem drog nebo alkoholu = automaticky pokus o vraždu.V případě zabití přišít vraždu. Pokud někoho bodnu nožem, ač to neplánuju, jsem vrah. Mezi nožem a autem řízeným ožralou nebo smažkou nevidím rozdíl...je to taky zbraň.

beda888 ( 12. listopadu 2010 12:30 )

Máš pravdu, každý obhájce řekne svému klientovi, aby žádný úmysl nepřiznával. To máš taky stejné u zlodějů aut. Když je četníci lapnou, tvrdí že ho nechtěli ukrást a jen se svézt. Za to je nižší sazba a nikdo jim pravý úmysl nedokáže. Máme zákony na h..vno. Taky se není co divit, když je sestavují a schvalují takoví matláci. Dřív tr. zákon a řád platili po desetiletí a teď schválí nový a za týden už zjišťují, že je tam něco špatně a chtějí novelizaci. Je to hnus.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud