Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Horor v aquaparku v Čestlicích: Plech ve vodě pořezal děti!

Autor: oj, josK, Tereza Hořínková - 
16. října 2010
16:24

SOBOTA 16. 10. - Kaluže krve, nářek dětí a vážně zranění. Tak to dnes (sobota) vypadalo v aquaparku v Čestlicích u Prahy, kde se rozbila vodní atrakce!

"Ano, zasahujeme na místě," potvrdila po 16. hodině serveru Blesk.cz Tereza Janečková ze středočeské záchranné služby.

Oblíbená atrakce takzvaná Divoká řeka se proměnila v řeku krvavou. V největším proudu se u jedné z trysek uvolnil plech a zůstal trčet půl metru nad hladinou. Desítky návštěvníků, převáženě dětí, kteří tam v tu chvíli proplouvaly, se nestačily v prudké vodě vyhnout a v rychlosti najížděly na ostrý kus železa, který je řezal do hýždí, nohou a rukou.

VIDEO: Martina Procházková (15) se pořezala o plech. Celé drama nám bezprostředně po incidentu popsala. Pořezala se na hýždích. Plech viděla včas, ale kvůli silnému proudu nemohla nic dělat. První ošetření jí poskytly přímo v aquaparku. Byla v šoku a plakala. Pak šla za lékařem v Roudnici nad Labem, kde bydlí. Ránu jí sešili čtyřmi stehy. V aquaparku v Čestlicích byla poprvé v životě. Doprovodili ji rodiče. Po vedení aquparku bude její rodina požadovat odškodnění.

Video  Martina Procházková bude chtít odškodnit  - Martin Mithofer
Video se připravuje ...

"Všude byly kaluže krve. Moji přítelkyni to pořezalo na nejcitlivějším místě. Mně to skalpovalo lýtko. Ovšem ještě větší šok jsme utrpěli, když nám pracovníci parku odmítli proplatit vstupné," řekl Blesk.cz svědek dnešní tragédie.

V aquaparku v pražských Čestlicích se zranili desítky lidí o plech, který trčel z jedné z atrakce Divoká řeka. V aquaparku v pražských Čestlicích se zranili desítky lidí o plech, který trčel z jedné z atrakce Divoká řeka. | Blesk - Martin Mithofer

Co řeklo vedení parku?

K neštěstí se vyjádřil také generální ředitel aquaparku Radek Steinhaizel: "V Divoké řece došlo k uvolnění plechu, který pořezal lidi, kteří tam proplouvali. Zranilo se asi 11 lidí. V korytu jsou nerezové plechy, zakrývají trysky, co tam vhání proud. Neví se, jestli za to může technická závada nebo vandalství. Vyhodnotíme kamerový systém. Když jeden z návštěvníků začal volat o pomoc, jeden z plavčíků okamžitě nechal divokou řeku vypnout. V systému je ale hodně vody, takže zasta vení proudu chvíli trvá,“ sdělil Steinhaizl.

Infografika ukazuje, co se dělo v tzv. Divoké řece, když se uvolnila část plechu

Infografika ukazuje, co se dělo v tzv. Divoké řece, když se uvolnila část plechu Infografika ukazuje, co se dělo v tzv. Divoké řece, když se uvolnila část plechu | Blesk

Na místě zasahovalo sedm sanitních vozů. „Ošetřili jsme osm lidí, pět z nich je v nemocnici. Mezi nimi také chlapeček (10) s několika řeznými ranami po celém těle a holčička (8) s vykloubeným ramenem,“ řekla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

MÁTE FOTKY, VIDEO NEBO ZAJÍMAVÉ INFORMACE Z ČESTLIC? OZVĚTE SE NA TIP@BLESK.CZ NEBO NA 724014586

V lednu se tam utopilo dítě

V akvaparku v Čestlicích u Prahy nejde letos o první vážnou nehodu. V lednu tu utonul čtyřletý chlapec. Za jeho smrt byl zodpovědný jeho otec. Podle soudu ho měl lépe hlídat.

dymesko ( 18. října 2010 19:17 )

dymesko ( 18. října 2010 19:16 )

DEBILE

gevi ( 18. října 2010 09:46 )

o co jde, tak bych si při slově horor představil bazén plný utopených.

cert ( 17. října 2010 15:57 )

Souhlas. Pár jich tam určitě bude.

m-99 ( 17. října 2010 14:30 )

nojono, ale kdyz uz ho pozadovali, nemel by bejt vzhledem k okolnostem problem. Kazda blba samoska ti vrati BEZ RECI penize nebo cokoli vymeni a jeste se ti petkrat omluvi.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání