Vejce znovu na scéně, ve Valašském Meziříčí!

Jiří Paroubek ví o vejcích své...
Autor: ČTK, pal - 
11. 3. 2010
20:10

Vajíčkovými útoky na české politiky se možná nechali inspirovat neznámí pachatelé. Ti totiž obdobným způsobem letos už několikrát napadli obyvatele Valašského Meziříčí na Vsetínsku.

"Na rozdíl od loňských politicky motivovaných činů jde patrně o pochybnou zábavu," řekl dnes mluvčí městského úřadu Josef Beneš.

"Šla jsem večer Poláškovou ulicí v centru města, když proti mně vyjel vůz se dvěma bavícími se mladíky. Krátce nato jsem přes bundu a silný svetr ucítila silnou ránu do břicha. Bylo to vejce, jehož část mi potřísnila oděv a zbytek se zastavil na fasádě domu. Museli ho z něčeho vystřelit. Letělo šílenou rychlostí a způsobilo mi podlitiny, které zmizely až po dvou týdnech," popsala tři týdny starou příhodu pracovnice místní radnice Ilona Grossmannová.

Napadená žena okamžitě telefonicky uvědomila městskou policii, ale vůz mezitím ujel. "Měl novojičínskou registrační značku," poznamenala Grossmannová. Dodala, že podobný "zážitek" mají i další obyvatelé města. "Před několika dny se totéž přihodilo cvičence z mého kurzu aerobiku. Společně s ní vajíčko zasáhlo i maminku s dcerou," přiblížila napadená žena.

Městská policie ve Valašském Meziříčí eviduje již čtyři podobné události. Šéf tamních strážníků Jan Camfrla nevylučuje, že někteří další lidé útok ani neohlásili. "Určitě je nutné tomuto počínání zamezit. Žádáme proto veřejnost, aby se v takové situaci snažila zapamatovat registrační značku vozu i přibližný popis jeho posádky a včas nám událost oznámila," uvedl.

Podle ředitele valašskomeziříčské městské policie lze dosavadní útoky kvalifikovat jako přestupky, které by ale při zvýšené razanci vajíčkových projektilů mohly vyústit v trestný čin.

Házení vajíček se jako forma protestu proti politikům objevilo před loňskými červnovými volbami do Evropského parlamentu. Pomocí komunitní webové sítě Facebook se z pár vajíček, která hodil mladý muž na lídry ČSSD na předvolebním mítinku v Kolíně kvůli nesouhlasu s kampaní strany, stala nejviditelnější událost předvolebního soupeření. K virtuální skupině se v pár dnech přidalo pět desítek tisíc sympatizantů a na pražském mítinku strany v květnu již létaly vajíček stovky a úřadovala policie.

georg-stuttgart ( 15. března 2010 09:16 )

asi nevite jak si Zeman uzival v dobje kdyz byl sefem CSSD, bylo to v jedne hajovne v Dubi u Teplic, to by jste cumnely jake je to prasatko, a jak se tam garnitura CSSD,ozrala, pobliz teto hajovny je proslula trasa E55 byla to tajna zchuzka CSSD, provozovatelka teto hajovny v Dubi u Teplic se jmenuje pani Novakaova,a jeji syn Jiri Novak,ktry vse vypravjel, co jsou to za prasata lidi z politiky, alkohol, prostitutky, tak se dela ceska politika, a tradice se dodrzuji do dnes, tak bjezte k volbam beranci,

torro ( 12. března 2010 19:52 )

ale ty co se pouzivala za II svetove

anelam ( 12. března 2010 09:19 )

No po tom co Zeman předvedl včera na chatu,tak možná že nějaké vejce přiletí.

pomadoyd ( 12. března 2010 09:15 )

ODSTUP,stejne vyhraje Zeman

jurko1 ( 11. března 2010 21:33 )

házení vajec nevadí a na ženskou resp. matku s děckem ano, poněkud divný metr. Když to házeli mladíci v květnu - ještě je skoro plácali po ramenou a ted je chtějí chytat. jen chci upozornit, že s házením vajec nesouhlasím - jeslti to bylo loni nebo letos, ale sklízíme plody své práce. Loni vše OK a letos chceme trestat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud