Auto na přechodu srazilo kočárek s roční holčičkou!

Ilustrační foto  (Autor: abl)
Autor: rvs, Barbora Šancová - 
30. ledna 2010
15:10

AKTUALIZOVÁNO: Děsivá dopravní nehoda přímo na přechodu pro chodce! V pražské ulici Na Strži auto srazilo kočárek s roční holčičkou! Záchranka dítě převezla na dětskou chirurgii v Thomayerově nemocnici.

Neštěstí se stalo po půl jedenácté dopoledne. "Maminka s kočárkem přecházela po přechodu ulici Na Strži. Autobus, jedoucí v pravém jízdním pruhu, zastavil, z levého jízdního pruhu ale přijel řidič ve Fordu Escort, který kočárek srazil," řekl pro Blesk.cz pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan.

„Holčička utrpěla pohmoždění hlavy. U takto malého dítěte se může jednat i o velice závažné zranění, proto jsme jí převezli do Thomayerovy nemocnice, kde se podrobí podrobnému vyšetření,“ řekla pro Blesk.cz mluvčí pražské záchranky Klára Fikejzová.

Po absolvování vyšetření byla holčička z Thomayerovy nemocnice propuštěna do domácího ošetřování. "Zranění naštěstí nebylo vážné," řekla nám mluvčí nemocnice Martina Štanclová.

Přechody v Česku: Past na děti!

Přechody v Česku jsou pořádně nebezpečné a podobné případy se na nich bohužel stávají dost často. V červnu 2009 například při přecházení na přechodu v Mníšku na Liberecku srazilo auto tříletého chlapce. Ten přecházel spolu s matkou silnici, a na přechodu jim dal přednost traktor. V levém pruhu ale nedalo přednost jiné auto, které chlapečka srazilo. Dítě utrpělo středně těžká poranění hlavy a hrudníku a muselo být převezeno do nemocnice.

Nebezpečí spočívá především v takzvané "souběžné jízdě", kdy auto v jednom pruhu zastaví, zatímco auto ve druhém pruhu najede na přechod. Kolik podobných nehod se ještě musí stát, aby se situace začala řešit a pravidla pro řidiče se zpřísnila?

gogo ( 1. února 2010 11:33 )

Zranění naštěstí nebylo vážné...

agent700 ( 30. ledna 2010 23:06 )

Proč kretén ? Jestli jezdíte, tak tohle se může stát i vám, milá hysterko ! Přechod na dvouproudové silnici je prostě šílenství..

helena ( 30. ledna 2010 21:42 )

ty se mi snad jen zdáš jestli tě opravdu tak děsně zajímá, kde je v Praze ulice Na Strži, tak si to najdi na netu, ty balíku jeden venkovskej na tom článku je snad daleko podstatnější to, co se stalo,ne? Stalo se to, že nějakej kretén v autě naboural do kočárku s malým dítětem, protože si zřejmě myslel, že ten autobusák na té silnici zastavil jen proto, že si chtěl udělat přestávku na jídlo

miriam ( 30. ledna 2010 16:15 )

Když pominu, že jste si z článku vzal celkem nepodstatnou informaci, tak slova "V pražské ulici Na Strži..." je pro vás nedostatečné určení místa nehody?

emililek ( 30. ledna 2010 13:58 )

Super starosti s ulicema, asi se hoodně nudíte..Mně je spíš líto holčičky a rád bych věděl, jak jí je?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud