Opilý řidič srazil matku se synem(7) a ujel: Žena zemřela

ilustrační foto  (Autor: David Malík)
Autor: ČTK, šim - 
6. prosince 2009
14:49

AKTUALIZOVÁNO: Řidič (33) pod vlivem alkoholu a drog srazil v sobotu odpoledne na přechodu pro chodce v Opavě ženu (†44) a jejího sedmiletého syna. Žena zemřela v nemocnici, dítě je v kritickém stavu. Řidič z místa nehody ujel.

Chlapec je podle policie v kritickém stavu v péči lékařů ostravské fakultní nemocnice. V umělém spánku leží na ARO. Údajný pachatel z místa nehody ujel, policie ho po dvou hodinách vypátrala, řekl mluvčí opavských policistů René Černohorský.

Řidič je podezřelý z pěti trestných činů. Jednak z ublížení na zdraví a neposkytnutí pomoci. Navíc za volant usedl opilý a v době, kdy mu byl vysloven zákaz řízení. "Obviněn pravděpodobně bude i z maření výkonu úředního rozhodnutí, ohrožení pod vlivem návykové látky a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění," řekl Černohorský.

Policistům při pátrání po řidiči pomohli svědci, kteří si poznamenali poznávací značku auta. Nehoda se stala okolo 16:45, o dvě hodiny později byl řidič zatčen v budově opavské ubytovny. Nyní je v policejní cele a pravděpodobně na něj bude uvalena vazba. "Při zatčení měl podle výsledků dechové zkoušky v krvi 1,48 promile alkoholu. Pozitivní byl i test na návykové látky. Pravděpodobně byl pod vlivem pervitinu," uvedl Černohorský.

gogo ( 6. prosince 2009 21:29 )

u nás za takovéto vraždy hrozí, chce se mi zvracet. Zákony na tyto trestné činy vypracovávali snad právníci z Plzně ....

bazaro ( 6. prosince 2009 20:18 )

pravda...smrt za smrt a způsobem přiměřeným okolnostem. Kdo vzal život, nemá právo na svůj...musí platit a nejvyšší cenu.

bazaro ( 6. prosince 2009 20:15 )

100% souhlas - maximáně s omezením - internace na ostrově a 10 hodin denně tvrdá makačka a pak modlit a meditovat a když ne pak kamenování....bez pardonu. Pro zvěř je třeba klece...

bazaro ( 6. prosince 2009 20:09 )

protořže si občané neváží hunanity, je potřeba zavést tresty oko za oko a zub za zub. Tedy v tomto případě - zdrogovaný kat si sedne za volant audělá pachateli předchozího činu totéž, pokud by to mělo následky ve formě léčení - jde to k tíži zraněného a zraněný sám zaplatí...a ještě trest za léčení lidí, které zmrzačil...a odškodné za zmařený život.

petra777 ( 6. prosince 2009 18:59 )

hned bych mu na miste urizla koule a usekala tucr, pak ho osetrila sup do kriminalu....do smrti by musel delat nohama.....a platit.....bez soudu,proyozr tam co xoudi jsou stejni hajzlove.....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud