Policie chytila mladíky, kteří 'nakasrovali' autobusáka

Ilustrační foto
Autor: ČTK, rvs - 
15. listopadu 2009
19:10

Policisté zadrželi skupinu mladíků, která v sobotu večer v Praze 6 údajně napadla řidiče autobusu městské hromadné dopravy. Čtveřice ve věku od 18 do 20 let zaútočila na muže slzným plynem.

Řidiče po incidentu odvezla záchranná služba k ošetření do nemocnice. ČTK o tom informovala mluvčí pražských strážníků Vilma Častová.

Pachatelé při vystupování z autobusu číslo 119 v Evropské ulici údajně nastříkali řidiči plyn přímo do obličeje a utekli. Strážníkům se ale všechny výtržníky podařilo objevit nedaleko od místa incidentu, uvedla mluvčí.

Případ od strážníků převzala pražská policie, která bude nyní i podle zdravotního stavu řidiče rozhodovat, zda čin gangu mladíků bude posuzovat jako přestupek nebo trestný čin.


Případy napadení řidičů MHD cestujícími nejsou zcela ojedinělé. V březnu 2006 například skupina čtyř mladých lidí napadla v nočních hodinách řidiče pražské tramvaje na zastávce v Revoluční ulici v Praze 1. Řidiče při potyčce někdo ze skupiny výtržníků bodnul neznámým předmětem do hrudníku. V říjnu 2007 v centru Prahy napadli dva cestující řidiče tramvaje. Muž utrpěl zranění a skončil v nemocnici.

V květnu 2008 na šoféra trolejbusu v Plzni údajně zaútočili na zastávce v centru města dva mladíci. Řidiče, který chtěl muže vykázat z trolejbusu, napadli pěstí do obličeje. V červnu téhož roku způsobil agresivní muž lehké zranění řidiči autobusu ostravské MHD, který jej chtěl vykázat z autobusu čekajícího na konečné. Poslední případ se odehrál letos v polovině září na pražském sídlišti Písnice, řidič po potyčce s cestujícím zemřel.

kozelch ( 15. listopadu 2009 23:09 )

I kdež. Pokud se nemýlím, tak nad 7 dní pracovní neschopnosti řidiče bude čin posuzován jako ublížení na zdraví. ... a mladíci poznají, jak těžce se pracovní úrazy hojí.

siroky11 ( 15. listopadu 2009 22:14 )

Hromádka zbytečných úředníčků bude zkoumat, zdali se jedná o přestupek, či trestný čin. Každý z těch parchantů by měl dostat po pěti letech minimálně na tvrdo a už měli být za katrem. Jenže v tomto Kocourkově se bude nadále zkoumat, kdo kasr použil a kdo nikoli. Proto je to zde jako na "divokém západě". Protože úředníci, státotvorci i zákony stojí za ho.vno!!!

standad ( 15. listopadu 2009 19:43 )

Pokud se takové případy nebudou tvrdě trestat tak to bude narůstat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud