Tramvaj srazila mladého kluka

Autor: op, jos - 
4. 11. 2009
16:29

Čtrnáctiletý chlapec spadl ve středu odpoledne v Brně pod tramvaj! Neštěstí se stalo na Staré osadě, když tramvaj linky číslo 3 vyjížděla ze smyčky.

Školák podle svědků mimo přechod pro chodce přelézal zábradlí, zakopl a skončil pod přední nápravou kolejového vozidla. „Nehoda se stala mimo veřejné prostranství při výjezdu tramvaje ze smyčky,“ upřesnil Jan Kučera z Drážní inspekce.

„Byl zaklíněný nohama pod tramvají. Když přijeli hasiči na místo, ošetřovali chlapce záchranáři. Událost byla hasičům nahlášena v 15.43 hodin, o devět minut později už byli kolegové na místě a v 16.02 hodin ho vyprostili. Tramvaj nadzvedli speciálním jeřábem a těžce zraněného hocha za asistence záchranářů vytáhli a pomohli ho naložit do sanitky. Zdravotníci ho okamžitě převezli do nemocnice,“ sdělil pro Blesk.cz mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Chlapce odvezla sanitka do nedaleké Dětské nemocnice v Brně-Černých Polích. „Utrpěl velmi závažná poranění končetin,“ upřesnila mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

Neštěstí vyšetřují policisté. „Při nehodě nedošlo k ochromení dopravy, protože na výjezdu ze smyčky jsou dvoje koleje,“ dodala policistka Soňa Svobodová.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud