Utonulý Daneček (†1): Policie obvinila otce dítěte!

Žena, jež bydlí o patro výš, často slýchala křik a dětský pláč
Žena, jež bydlí o patro výš, často slýchala křik a dětský pláč  (Autor: Pavel Čempěl)
Autor: ČTK, rvs - 
11. září 2009
16:17

Chlapec (†1), který na konci srpna utonul ve vaně v Odrách na Novojičínsku, zemřel násilnou smrtí. Tvrdí to severomoravští policisté. Z vraždy obvinili podle informací ČTK jde o otce (31) dítěte.

"Příbuzného batolete jsme obvinili dnes (v pátek 11. 9., pozn red.). Pokud stane před soudem, může ve vězení strávit až 15 let," uvedla.

Otec chlapce byl v bytě panelového domu v noci z 28. na 29. srpna. Na místě jej museli ošetřit i záchranáři. Muž byl rozrušený a jevil známky psychické poruchy. Jeho stav vyžadoval transport do zdravotnického zařízení a záchranáři jej předali do péče Psychiatrické léčebny v Opavě.

Záchranáři v bytě zasahovali 29. srpna okolo 06:00. Dítě ve věku jeden a tři čtvrtě roku našli ležící na posteli. Chlapeček už nejevil žádné známky života - nedýchal a jeho srdce nepracovalo. Zdravotníci zahájili srdeční masáž, zasahující lékař však po svém příjezdu zjistil, že dítěti již není možné pomoci a musel konstatovat jeho smrt.

Čtěte také: Podle pitvy byl Daneček zavražděn! >>

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání